Geceleri Kilo Almanıza Neden Olan Hatalar!

2 dakika okuma süresi

Geceleri Kilo Almanıza Neden Olan Hatalar!

Düzenli besleniyorsunuz ancak kilo almaya devam mı ediyorsunuz? Bakın nerelerde yanlış yapıyorsunuz.

Kilo bilindiği gibi en başta gelen sıkıntılardan biridir. Bazen su bile içseniz kilo aldırır ve bu durum kişiyi çıldırtır.

Çok yemediğiniz halde kilo vermek bir yana hala kilo almaya devam ediyorsanız geceleri hangi alışkanlıkları yaptığınıza bir göz atın. Belki de çözümü ordadır.

Sizin için küçük görünen bir hata belki de sürekli kilo alımınıza neden oluyor.

İŞTE GECELERİ KİLO ALDIRAN HATALAR

Gece atıştırmalarına sınır koyun

Gece atışmadan duramıyorsanız buna bir ayar vermeniz gerekiyor. Günlük kalori ihtiyacını geçiyor musunuz öncelikle bunun bilincinde olmanız gerekiyor.  Geceleri film izlemeyi seviyor ve eliniz hiç boş değilse kilo almamanız mümkün değil.

Film izlerken yanımda atıştırmalıklar olsun diyorsanız akşam yemeğini az yiyin öyle dengelemeyi sağlayın. Aksi taktirde gece atıştırmalıkları direk yağa dönüştüğü için hızla kilo almaya başlayacaksınız. Ekran başında yediklerinizin kontrolünü kaybetmeyin. Koca bir cips paketini tek başınıza bitirmeye çalışmayın. Gece atıştırmalıklarınız için porsiyonlarınızı iyi ayarlayın. Önünüzdekilerin hepsini silip süpürmenizin anlamı yok. Bu noktaya önem verirseniz kilo almanız engellenmiş olur.

Gece alkol almayın

Geceleri yapılan diğer bir hata ise geceleri alınan alkoldür. Alkolde bol miktarda kalori bulunduğu için kilo aldırır ve göbekte hoş olmayan görüntüye neden olur.  Alkol sadece kilo almanıza neden olmaz. Uykudan önce alınan alkol uyku düzeninizi bozar ve sinirli bir yapıya bürünürsünüz. Uykudan önce aldığınız alkol uyku düzeninizi bozduğu gibi uyusanız da gecenin ilerleyen zamanlarında uyanmanıza ve zamansız acıkmanıza neden olacak. Midenizi sağlıksız yiyeceklerle doldurunca kilo almaya başlayacaksınız.

Geceleri telefona kitlenmek

Uykudan önce telefona bakmadan yatamayanlardansanız işiniz zor söyleyelim. Tablet, televizyon ve telefon gibi cihazlardan yayılan mavi ışık uyku düzenini bozar. O nedenle yatmadan 1 saat önce bunlardan uzak durmanız gerekiyor. Kesinlikle televizyon karşısında sızanlardan olmayın. Sağlıksız bir vücuda zemin hazırlamaktadır. Eğer televizyonsuz uyuyamayanlardansanız da televizyonunuza belli bir saat ayarı verin ve kendiliğinden kapansın. Aksi takdirde ses ve ışığı sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Düzenli uyku alımına dikkat edin. Günlük bir insan 7-8 saat uyumak yeterlidir. Yapılan araştırmalara göre çok uyumak nasıl zararlıysa az uyumakta kilo aldırıyor.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere geceleri kilo almanıza neden olan 3 yanlışı sıraladık. Peki sizce kilo almanın nedenleri nelerdir?

En etkili diyetler hangileridir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html