Forma Girmek İsteyenlere Öneriler

2 dakika okuma süresi

Forma Girmek İsteyenlere Öneriler

Forma girmek ve formda kalmak isteyenler için öneriler. Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Formda kalmak, form tutmak sanılanın aksine o kadar da zor bir uğraş değil. Formda kalmanın yolu sadece düzenli beslenme ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor. Peki detayları ile birlikte formda kalmak için neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim mi? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği forma girme ve formda kalma önerileri.

Formda Kalmak İçin

Şeker

Kremalı ve bol kalorili kahvelere biraz ara verin. Sıklıkla tükettiğiniz kahvenin filtre olmasına ve bol sütlü olmasına özen gösterin. Sıkıldığınız takdir de soya sütünü deneyin ve kendinizi şaşırtın. Asitli içeceklerin bir bardağında 72 küp şeker olduğunu unuttunuz mu? Asitli, gazlı, bol şekerli, yapay meyve ile yapılmış konsantre içeceklerden kaçının. Formunuzu fabrikasyon ürünler ve şekerli gıdalar ile tutamayacağınızı bilmelisiniz.

Meyve

Hazır meyve sularını içmeden önce açıklamalarını ve şeker oranlarını kontrol edin. Zaten bu durumda onlardan kaçınmak isteyeceksinizdir. Taze sıkılmış nar suyu, portakal suyu ya da atom. Sizin en sevdiğiniz meyve suyu hangisi? Meyve suyu sevmeyenler içinse meyve tüketmenizde fayda var. Vitamin deposu olan meyveleri merak mı ediyorsunuz? Tüm meyveler farklı vitamin ve mineralleri içermesi sebebiyle sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın ki forma girmek ve formda kalmak için doğanın hiçbir ürünü zararlı değil :)

Yumurta

Eşsiz bir protein kaynağı olan yumurtayı haftada en az 2-3 kez yemeye çalışın. Formda kalmak için uzun süre tokluk yaratan ve enerji veren yumurtanın haşlanmasında fayda var. Haşlama sevmeyenler içinse çok az yağlı bir omlet kurtarıcı olabilir.

Kuruyemiş

Ceviz, fındık, badem, kuru üzüm, kayısı, kaju, … Gün içinde bir ara öğününüzü kuruyemiş ile yapın. Sabah kalktığınızda ilk iş olarak 2-3 ceviz yemeyi alışkanlık haline getirin. Formunuzu korumak adına hem sağlıklı hem zeka ve hafıza arttırıcı hem de tok tutucu olan kuruyemişleri tüketmekten kaçınmayın fakat tuzlu olmamasına ve çiğ olmasına özen gösterin.

Çay

Çaydan vazgeçemeyenler sizleri de unutmadık ama biliyorsunuz ki siyah çay o kadar da faydalı değil. Siyah çayın yerine adaçayı, kuşburnu, böğürtlen, papatya, ıhlamur gibi yeşil çayları tercih etmelisiniz. Bal ile karıştırıp tat verebileceğinizi unutmayın ve şeker kullanmamaya özen gösterin. Formda kalmanın yolu yeşil çaydan geçiyor.

Süt, Yoğurt, Ayran, Kefir

Form tutmaya yardımcı bir diğer gıda ise süt ve süt ürünleri. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kalsiyum, yağa yapışarak sindirime uğramadan yağın atılmasını sağlıyor.

Kilo Kontrolü Yöntemi Nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html