Fondöten Nasıl Kullanılmalı?

2 dakika okuma süresi

Fondöten Nasıl Kullanılmalı?

"Fondöten Nasıl Kullanılmalı?" Diyorsanız Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği yazıya göz atın!

Kadınların sıklıkla kullandığı makyaj malzemeleri arasında yer alan pudra ve fondöten seçimi aslında makyajın temelini oluşturur. Gideceğimiz ortamın ambiyansının ne şekilde olacağını tahmin edememekle birlikte ışığın yüzümüze nasıl yansıyacağını tahmin edemeyiz ve bu yüzden de fondöten de kullandığımız tonlar çok önemlidir. Çoğu bayan tenine uygun fondöten tonunu yakalamakta zorlanmakla birlikte, kullanılan fondöten ve pudranın yüzümüzde ne şekilde kullanırsak daha uzun süre kalmasını sağlayabileceğini bilememektedir. Fakat tabi ki bunun püf noktalarını bildikten sonra ton seçimi ve kalıcılık konusunda zorluk yaşanmayacaktır.

Fondöten Nasıl Kullanılmalı?

Fondötende Ton Seçimi Önemli

Bu önemli noktalara değinmek gerekirse, ilk önce ton seçimine önem veriyoruz.  Beyaz tenli bayanlar her ne kadar bronz görünmek isteseler de, böyle görülebilmek için kesilikle kendi tenlerinden daha koyu bir fondöten tercih etmemelidirler. Biz ürünü her ne kadar yüzümüzün her bölgesine uygulamış olsak da boyun bölgesiyle ya da ellerle olan farklılık her zaman dikkat çekmektedir. Bu yüzden her ne kadar bronzlaşmış olsak da kendi tenimizle aynı renkte bir ürün kullanmak , makyajın yüzümüzde her zaman çok doğal durmasını sağlayacaktır. Bunu aynı şekilde esmer tenli bayanların yüze ışıltı katmak için bir ton veya daha fazla açık renkte fondöten kullanmasıyla alakalı da söyleyebiliriz.

fondöten

Fondöten Kuru Yüze Uygulanmalı

Fondöteni yüzümüze uygularken ise cildimizin nemli veya sıcak olmaması çok önemli. Yüzümüzü temizledikten ve tamamen duru olduğundan emin olduktan sonra ürünü yüzümüze yayabiliriz fakat, buradaki bir diğer önemli nokta, ellerimizi kullanmamaya ve her zaman fondöten süngeri kullanmaya dikkat etmemiz gerekiyor.

Çünkü ellerimizle uyguladığımız zaman her noktaya eşit şekilde sürdüğümüzden emin olamakla birlikte, ellerimizin sıcak olması fondöteni uyguladıktan bir süre sonra, ürün de yüzümüze uygularken ellerimizin sıcaklığını emeceği için, yüzde kusma meydana getirir ve belirli bölgelerdeki renk farklılıklarını görmemek imkansızdır.

Ürünü uyguladıktan sonra ise son olarak yapacağımız şey uygun tondaki pudrayı fondötenin üzerine sürmek. Bu fondotenin kalıcılığını arttıracaktır ve fondötenin bazen sebep olabileceği parlamayı gidererek yüzümüze mat ve duru bir görünüm kazandıracaktır. Makyajınızdaki diğer detaylar tamamen kişiye kalmakla birlikte, fondöten ve pudra yardımıyla yapılmış iyi bir temel, makyajın geri kalanında her zaman hayatımızı kurtarır.

Siz fondöten seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html