Flakka Hakkında Merak Edilen 5 Soru

2 dakika okuma süresi

Flakka Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız Flakka’ya dair merak edilen 5 sorunun yanıtını aradık!

Arama motorlarında deli gibi aranan ve ölümcül tehlikelerden biri olan yeni nesil uyuşturucu: Flakka ile ilgili neleri merak ediyorsunuz? Flakka’nın ne kadar tehlikeli ve gençlerin bu uyuşturucudan korunması gerektiğini göstermek adına merak edilen 5 soruyu araştırdık.

Flakka Uyuşturucu Nedir?

Rusya menşeili olan ve ilk kez Amerika’da ortaya çıkan ‘Flakka’ isimli madde ‘alpha-PDP’ içeren kimyasal bir uyarıcı.  Diğer bir tanımıyla Flakka, bonya tuzu görünümüyle sentetik bir uyuşturucu. Sentetik uyuşturucular arasında en güçlüsü olan Flakka, kolay elde ediliyor olmasından dolayı hızla yayılmaya başladı. 2000’li yılların başında alenen satılan bu madde 2012’de ABD’de yasaklandı.

flakka

Uzmanlar Flakka’nın yeni ölümcül bir madde olduğunu düşünüyor. Kullanan kişileri adeta bir zombiye dönüştürüyor. Kullanan kişilerde saldırganlık, güçlülük ve intihar gibi etkileri görülebiliyor. Ayrıca kalp ve solunum hareketlerinde bozukluk ve şüphecilik gibi etkilere neden oluyor. 

Flakka'nın hem toz hali hem de hap hali mevcut. Çabuk etki göstermesinden dolayı zihin ve beyin faaliyetleri kalıcı olarak yok edebiliyor. Flakka içildiğinde insani özellikleri yok ediyor ve yırtıcı başka bir şeye dönüştürüyor. Kullanıldığında ilk 15 dakika içinde etkisi altına alıyor ve bu etki 4-5 saat kadar sürüyor.

flakka

Flakka Kullananlar

2012'de ABD Miami'de Rudy Eugene adlı bir kişi sokakta gördüğü bir adamın yüzünü yerken yakalandı. Polisin uyarmasına rağmen durmayan kişi vurularak öldürüldü. Öldürülen bu kişinin otopsi raporunda "zombi hapı" olduğu tespit edildi.

Pensylvania'da ise biri manastıra girip rahibi bıçaklıyor, West Virginia'da bir kişi cildinin altında bir şey olduğunu düşünerek kendini parçalıyor. Bu örneklere daha da eklenebilir..

Flakka Türkiye’de Görüldü mü?

Türkiye’de 2012 yılında Taksim’de Atatürk anıtının üstüne çırılçıplak çıkan bir şahıs kendini aşağıya atmıştı. Ancak Türkiye’de kullanımı bilinmediğinden şahsın ne kullandığı ortaya çıkmadı.

Flakka ve Bonzai Farkı Ne?

Son zamanlarda arama motorlarında sıkça aranmaya başlayan Flakka Bonzai’ye göre daha ucuz. Özünde ikisi de sentetik ancak içerdikleri etkenler farklı.

Flakka hakkında sizin bildikleriniz neler?

Editörün Seçimi: Korkunç Uyuşturucu: Flakka

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 5
  emoji
 • 3
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Çağatay
Çağatay - 10/10/2017 01:20
Çok tehlikeli, nasık bulaşıyorlar böyle şeylere
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html