Feng Shui İle Ev Dizaynı

2 dakika okuma süresi

Feng Shui İle Ev Dizaynı

Daha İyi Yaşam, Feng Shui akımı çerçevesinde evinizin dizaynında rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemleri araştırdı..

Feng Shui birbirine zıt aynı zaman da birbirini tamamlayan iki güç olan yin ve yang arasında bir uyum kurmak demek. Yani yaşadığınız alanda bir uyum bir denge oluşturmanızı amaçlıyor. Daha İyi Yaşam'da Feng Shui akımı çerçevesinde evinizin dizaynında rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemleri araştırdı:

9 Sayısı:  

Feng Shui akımına göre bazı sayılar diğer sayılara göre daha fazla önem taşır. 9 sayısının büyülü olduğunu varsayan feng shui felsefine ayak uydururken 9 ve katlarına önem vermeniz gerek. Evinizde 9 ve katlarına denk sayılarda eşyada değişiklik yaparak başlamalısınız.

Altın Rengi Tercih Edin:

Altın rengine evinizdeki detaylarda yer açın. Altın rengi bolluk bereketi temsil ettiği kadar sarı rengin etkisiyle sıcaklık ve güven vericidir.

Bazanızın İçini Dağınık Bırakmayın: 

Bazalı yataklar ıvır zıvır eşya ya da mevsimsel kıyafet-yorgan-pike vs. değişiklikler için büyük rahatlık sağlıyor. Ancak rahatlık sağladığı eşyaların göz önünde değil de baza altında olması dağınıklığa yol açabilir. Bazanızın altını dağınık ve tıkışık bırakmamaya özen gösterin. Rahat bir uyku için kafanız oradaki dağınıklık ile meşgul olmamalı.

Evinizi Tazeleyin:

Yaşam alanınızda mutlu olun! Size enerji katacak içinizi ferahlatacak parçalar kullanın. Evinizde kokulu mumlar kullanın.

Evinize Güneş Girsin:  

Ruh halinizin gün ışığıyla çok etkisi var! Aydınlık ve güneş alan bir ortamda kendinizi çok daha mutlu hissedersiniz. Dolayısıyla evinizin ışık almasına mani olmayın. Elinizden geldiğince aydınlık ışıklar kullanın.

Gökkuşağı Etkisi: 

Yeşil,sarı,mavi,kırmızı,turuncu,pembe,mor! Canlı renklerdeki eşyaları tercih edin. Böylelikle yaşam alanınızda daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz.

Az Eşya Çok Enerji:  

Gereksiz eşyalardan kurtulun. Eşyalar ile aranızda bir enerji alışverişi olduğunu unutmayın. Uzun zamandır kullanmadığınız eşyalardan kurtulmak size hafiflik hissi verecek.

Onarım Yapın: 

Feng Shui felsefesini yaşama alanımda uygulayacağım diyorsanız kesinlikle yapmanız gerekenlerden biri de bozuk ya da kırık eşyaları evinizde tutmamak. Atmak yerine onarmanızı tavsiye ediyoruz.

Sevdiğiniz Eşyalara Öncelik Verin: 

Kullanmaktan hoşnut olmadığınız ama kullanmak zorunda olduğunuz eşyaları göremeyeceğiniz yerlerde tutun. İhtiyaç anında kolayca ulaşabilin fakat göz önünde olmasınlar. Görmekten mutluluk duyduğunuz eşyaları ise görebileceğiniz yerlerde tutun. Böylelikle yaşam alanınızda daha yüksek bir enerjiye sahip olursunuz.

Evinize Modern Hava Katacak Öneriler!

Feng Shui felsefesini evinizde uygulayın daha enerjik bir yaşam alanına sahip olun!

Editörün Seçtimi : Evi Nasıl Huzurlu Hale Getirebiliriz? 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html