Fehmi Karaarslan Kimdir?

1 dakika okuma süresi

Fehmi Karaarslan Kimdir?

Tiyatroda farklı oyunları ile dikkat çekmeyi başaran Fehmi Karaarslan kimdir?

Fehmi Karaarslan Kimdir?

1981 yılında İstanbul'da doğdu. Fehmi Karaarslan için alışılagelmiş tiyatro oyunların dışında kalan bir oyuncu diyebiliriz. Fehmi Karaarslan, Lyon'da bölge konservatuarı ve ardından Paris Devlet Yüksek Konservatuarında okudu.

Eğitimini Fransa Devlet Tiyatrosunda devam ettiren Fehmi Karaarslan ödüllü sıradışı tiyatro oyunlarıyla oldukça dikkat çekici işler çıkarmıştır. “Human Profit” oyunu ile 4 sene önce Fransa'da Avignon Tiyatro Festivali kapsamında gişe rekorları kırarak adını daha yukarılara taşımayı başarmıştır. İstanbul Tiyatro Festivali'nde ise “Yeni Kiracı” ve " Kırmızı Siyah ve Cahil" isimli tiyatro oyunları ile birçok sahnede yer almıştır.

Şuan Fransa'da büyük bir ilgiyle sergilenen "e-mülteci" tiyatro oyunu ile hem de sıra dışı bir tiyatro oyunu olan  “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar” tiyatro oyunu ile İstanbul-Paris arasında yolculuk yapmaya devam ediyor.

“Mutluyduk Belki Bugüne Kadar” oyunu "Muhteşem Yabancılar" filminin tiyatroya yansıtılmış yeni nesil interaktif tiyatronun örnek oyunlarındandır. Fehmi Karaarslan hem dizi oyuncusu hem de tiyatro oyuncusu olarak birçok başarılı çalışmaya imza atmıştır. Onu daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ayas Paşa rolüyle de tanıdık. Muhteşem Yüzyıl'dan sonra Çalıkuşu dizisinde rol almıştır. Sadece dizilerde değil sinema filmlerinde de oynamıştır. Kendisi en son Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde konuk oyuncu olarak oynamıştır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html