Faydalı Olan Yumurta Kabuğu Nasıl Tüketilir?

1 dakika okuma süresi

Faydalı Olan Yumurta Kabuğu Nasıl Tüketilir?

Faydalı olan yumurta kabuğu nasıl tüketilir diyorsanız cevabı Daha İyi Yaşam’da!

Yumurta kabuğunu iyi bir kalsiyum kaynağı olarak güvenli bir şekilde günlük beslenmenize ekleyebilirsiniz. Ama nasıl?

Yumurtanın ne kadar faydalı olduğu dillere destan... Ancak yumurta kabuğunun da faydalı bir yiyecek olabileceğini düşündün mü? Şaka yapmıyoruz! Yumurta kabuğu da vücudumuza birçok fayda sağlıyor. Tabii tüketirseniz! "Yumurta kabuğu yenir mi? Nasıl yiyeceğiz?" diye sorup duruyorsunuz. Yumurta kabuğu yenir. "Peki ama nasıl" diyenler için Daha İyi Yaşam gerekli bilgilerini derledi. Haydi beraber bakalım : )

yumurta kabuğu

Faydalı Olan Yumurta Kabuğu Nasıl Tüketilir?

Güçlü kemiklerin sırrı yeterli kalsiyum alımından geçiyor. Yumurta kabuğunun büyük çoğunluğu kalsiyumdan oluştuğuna göre nasıl mı faydalanacağız? Gelin birlikte göz atalım.

Kemiklerin gelişimini kalsiyum ile desteklemek için ilk yapılması gereken adımlardan biri süt ve süt ürünleri. Bunun dışında kalsiyum dışında bir besin kaynağı varsa o da yumurta kabuğu. Yumurta kabuğunda tam olarak 27 besin bulunuyor.

yumurta kabuğu

Eğer düzenli olarak yumurta kabuğu tüketilirse kemik erimesine karşı önlem alınmış olur. Yumurta kabuğu tüketilirken Salmonella bakterisine karşı kaynatıldıktan sonra kurutulup, blenderda toz haline getirildikten sonra tüketilmesi gerekir.

Toz haline getirdiğiniz yumurta kabuklarının fazlasını serin ve kuru yerde, cam kavanozda saklayın. Yumurta kabuğu tozunu ister suyunuza ekleyin isterseniz de meyve suyunuza. Doktorunuza danışmadan kullanmayın. Çünkü fazla kalsiyum alımı kas kramplarına yol açabiliyor.

En Çok Okunan: Süt içmemiz gereken 10 neden

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html