Eyeliner Nasıl Çekilir?

2 dakika okuma süresi

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Çok beğeniyorum ama bir türlü eyeliner çekemiyorum diyorsanız bu tüyolarımız tam size göre!

Eyeliner bazı gözlere çok yakışsa da herkesin pek becerebildiği bir şey değil. Peki ya eyeliner çekmenin sırrı ne? Merak edenler için birkaç tüyomuzu sizler için paylaştık.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

İlk etapta kolay gibi gözükse de eyeliner çekmenin püf noktaları var. Eyelinerdan önce denemelere göz kalemi ile başlayıp el alışkanlığı edip ardından eyelinera geçiş yapılması daha iyi olabilir.

Eyeliner baştan sonra doğru sürülmeli cevabı "Eyeliner nasıl çekilir?" Sorusuna cevap olarak verilebilir aksi takdirde ortadan sürülmeye başlandığı zaman kötü bir görüntüye sebep olabilir. İlk etapta eyelinerı tek seferde sürmeye çalışmak yerine birkaç kerede düzgün bir şekilde sürmek daha doğru olur.

eyeliner

Eyeliner Çeşitleri Neler?

Eyelinerın, likid, jel ve keçe uçlu olmak üzere üç çeşidi vardır:

Keçe uçlu eyeliner kalem gibi olduğu için diğer çeşit eyelinerlara göre daha kolay sürülür. Oldukça kolay kuruyabilen keçe eyelinerın kurumaması için saklama koşullarına dikkat etmek gerekir.

Jel eyeliner ise, küçük bir kavanoz içerisinde bulunur ve fırça yardımıyla sürmek gerekir. Farla yapılan göz makyajının tamamlayıcısıdır. Oldukça kalıcı olan eyeliner hemen sabitlenme özelliğine sahip. Tek dezavantajı ise çabuk kuruması.

Likit eyeliner nasıl çekilir dersek kirpik diplerine yakın ince bir çizgi halinde çekilir cevabını verebiliriz. Jel eyeliner kadar kalıcı olan likit eyeliner kıvamı sulu ve kuruması vakit aldığı için, eyelinerı yeni yeni kullanmaya başlayan kadınların kullanması pek önerilmez.

eyeliner

Makyajın en göze çarpan detaylarından biri olan eyeliner, sürüş şekline göre kadını dramatik, seksi ve nostaljik bir görünüm sağlamasını sağlar. Siyah, kahverengi, mavi, yeşil gibi farklı renkleri de bulunur. Sarı ve koyu kahverengi saçları olan kadınlara özellikle siyah renk eyeliner oldukça hoş bir görüntü verir.  

Kuyruklu eyeliner dişiliğin daha da ön plana çıkmasını sağlar. Kuyruklu eyeliner çekmek için likit yada jel şeklindekini kullanmanızı öneririz. Kuyruklu eyeliner çekiminde kalem eyeliner pek önerilmez.

Eyliner çekmenin püf noktasını öğrendiyseniz "Hızlı Eyeliner Çekme Yöntemlerini" de öğrenmenin zamanı!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html