Evlilikte İkinci Çocuk İçin En Doğru Zaman?

1 dakika okuma süresi

Evlilikte İkinci Çocuk İçin En Doğru Zaman?

İlk çocuğumu yaptım peki ya ikinci çocuk ne zaman yapılmalı diyorsanız detaylar Daha İyi Yaşam’da! İşte evlilikte ikinci çocuk için en doğru zaman..

İlk çocuk heyecanını yaşadınız artık ikinci çocuk için heyecan vakti gelmiş olabilir. Bizce de ilk çocuğunuza bir kardeş gerekli. Tüm bu düşünceler iyi de ikinci çocuk için en doğru zamanı merak ediyorsanız yazımıza devam edelim.

Evlilikte İkinci Çocuk İçin En Doğru Zaman?

Yapılan araştırmalara göre evlilikte ikinci çocuk için en doğru zaman son bebeğinizin doğumundan itibaren 18-23 ay arası beklemek gerekiyor. Uzmanlara göre ise en az 2-4 yaş arası beklenmesi gerekitor. 17 aydan önce ikinci bir çocuğa hamile kaldığınızda düşük kilolu olma ve prematüre olma riski artıyor.

Annenin sağlıklı bir bebek dünyaya getirmesi için ilk bebeğinden yaşadığı stresi ve vücudundaki besinleri geri kazanabilmesi adına ikinci çocuk için en doğru zaman bu aralıklar. 

Ancak ikinci çocuk niyetindeyseniz hem ekonomik, hem eşinizle hemfikir hem de yaşınızı göz önüne alarak karar vermelisiniz.

Evlilikte ikinci çocuk için en doğru zaman içeriğimizle ilgili daha detaylı bilgiyi videomuzdan sağlayabilirsiniz!

İkinci Çocuk İçin Ne Kadar Beklenmeli?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Çiğdem Demir
Çiğdem Demir - 17/02/2018 20:32
Çocuk sayısını arttırmak ucuz bir şey değildir. Bebek bezlerine, kıyafetlere, beşiğe, okul masraflarına, yemeğine, bebek bakıcısına, özel derslere ciddi anlamda bütçe ayırmanız gerekir. Bu listeyi daha da uzatabileceğinizi söylememize gerek yoktur ve bu listeye henüz görüp tam bebeğinize uygun olduğunu düşünerek alacağınız şeyler de eklenmedi. http://blog.teyzesizsiniz.com/ikinci-cocugu-yapmali-misiniz/
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html