Evlilikte En Çok Yapılan Yanlışlar!

2 dakika okuma süresi

Evlilikte En Çok Yapılan Yanlışlar!

Daha İyi Yaşam sizler için evlilikte en çok yapılan yanlışları sıraladı. İşte o yanlışlar..

Günümüzde sorunsuz evlilik yaşamak neredeyse imkansız. Boşanmalar arttı uzun evlilikler neredeyse hayal oldu. Peki tüm bunların nedeni ne olabilir hiç düşündünüz mü? İşte sizlere her evli çiftin yaptığı hataları anlatacağız. Evlilik hayatı elbette sorunsuz geçmez ancak yapılan bu hatalar nedeniyle evlilik hayatınız kabusa dönüşebilir.

Evlilik iki ayrı bireyin bir olma bilincidir. Olunabiliyorsa ne ala ama yürütülemiyorsa sıkıntı büyük demektir. Uzun bir süre tek yaşamış insanlar ve ailesiyle yaşayanlar evlendiklerinde zorlanmaları gayet doğaldır ama bu süreç geçici olmalıdır.

Bu süreçten hiç çıkamıyorsanız bunu oturup konuşun ne yapabileceğinize odaklanın. İnanın ki çözümü olacaktır.

Evlilik bu nedenle kolay karar verilemeyen zor bir karardır. Bir ömür aynı evde biriyle yaşamak herkesin başarabileceği bir durum değildir. Evliliğin kendine göre güzellikleri olduğu kadar zorlukları da bir o kadar vardır. Burada tek yol üstesinden gelebilmektir.

Evlilik süreci bazen sancılı geçebilir önemli olan birbirinize karşı olan saygıyı ve anlayışı kaybetmemektir. Sevgi evliliğin tamamlayıcıdır, saygı ve anlayışın olduğu yerde sevgi kaçınılmazdır unutmayın! Evlilik sevdiğiniz kişiyle olduğunuzda sorunsuz ya da ufak tefek sorunlarla birlikte halledilecektir.

Ancak bazı durumlarda evlilik istemsiz olabilir ya da belli bir tanışma evresi gerçekleşmeden gerçekleşebilir. Bu tür çiftlerde evlilik sorunlu ilerleyebilir. İşte bu durumları en aza indirmek için evlilikte en çok yapılan yanlışlara bir göz atalım.

KIYASLAMA YAPMAYIN!

Evlilikte yapılan en büyük hatalardan biridir bu. Eşler birbirlerini hep başkalarıyla kıyaslar. Çünkü herkesin evliliği aynı değildir. Bu nedenle mantıklı ve doğru bir yaklaşım değildir.

KİŞİLİĞE KARŞI ELEŞTİRİDE BULUNMA

Evlendiğin kişinin kişiliğine yapılan eleştiri küçük düşürücü cümleler evliliğinizi zedeler. Ve öyle bir noktaya gelir ki içinden çıkamaz bir hal alır. Kendinizi sürekli hakaret ortamında bulabilirsiniz. Eşinize “sen beceriksizsin senin yüzünden” vb. konuşmalardan uzak durun.

GEÇMİŞE TAKILI KALMA

Evlilik süreci boyunca mutlaka olumsuz dönemler geçmiştir. Ancak bu değildir ki her tartışmada geçmişteki bu olumsuzluklar hatırlatılsın. “ Sen o zaman da böyle yaptın” gibi konuşmalar doğru değildir.

TUTARSIZ OLMAYIN

Evlilikte en büyük yanılgılar bu yanlışlarla ortaya çıkar. Bugün ben yapmam dediğiniz şeyi yarın yaparsanız tartışma ortamı yaşarsınız.  Eğer verdiğiniz sözde kesinseniz bu çizgide kalın farklı hareketler sergilemekten kaçının.

Mutlu bir evlilik hayatınız olsun istiyorsanız bu konulara dikkat edin. Sizce evlilikte en çok hangi hatalar yapılıyor merak ediyoruz ?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html