Evliliğin Kaçıncı Yılında Çocuk Sahibi Olunmalı?

1 dakika okuma süresi

Evliliğin Kaçıncı Yılında Çocuk Sahibi Olunmalı?

Sevdiğiniz erkekle evlendiniz ve artık evliliğinizin meyvesini istiyorsunuz. Peki ya evliliğin kaçıncı yılında çocuk sahibi olunmalı biliyor musunuz?

Evliliklerin en güzel ve en heyecanlı bekleyişlerinden biri de çocuk sahibi olmak. Evlilik için yaş kriteri ne kadar önemliyse çocuk yapılacak yılda en az onun kadar önemli hanımlar!

Biliyorsunuz ki çocuk sahibi olmak başlı başına sorumluluk gerektiriyor. En önemlisi de evliliğin düzene oturması ve birbirinizle güzel vakit geçirmeye de zaman ayırmanız şart. Yaşamımızda her şeyin bir zamanı olduğu gibi çocuk yapmanın da bir zamanı var. Evlenip hemen çocuk yapma niyetindeyseniz bu düşüncenizi kıracak yazımızla karşınızdayız!

Uzmanlar evliliğin kaçıcı yılında çocuk sahibi olunmalı soruna bakın ne yanıt veriyor..

Evliliğin Kaçıncı Yılında Çocuk Sahibi Olunmalı?

Evliliğin kaçıncı yılında çocuk sahibi olunmalı sorumuzun cevabı olarak uzmanlar evliliğin 3.yılına çocuklu olarak girilmesi gerektiğini söylüyor. Eğer evlilik terapistlerine göre bir plan oluşturmak istiyorsanız evliliğinizin 2.yılında çocuk yapma çalışmalarına başlamalısınız :)

Çocuk yapmak için her şeyden önce çift olarak her yönden hazır olmanız gerekir. Evliliğin 3.yılının çocuk sahibi olmak için en uygun zaman olduğunu belirten evlilik terapistleri ilk yıl alışma, tanışma ve aileler arası kaynaşma dönemi olduğundan dolayı ilk yıl önermiyor.

İlk yılı birlikte yaşama konusunda alışmamış çiftler için bebek yapmak sorunlu bir dönem olabiliyor.

Evlilik terapistlerinin ısrarla üstünde durduğu konu ise;  kendiniz, aileniz ve sosyal yaşantınız bakımından hazır olduğunuzda çocuk sahibi olmak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Eş seçimine karar vermeden önce neler yapmalıyım?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html