Evliliğin Bitme Nedenleri

1 dakika okuma süresi

Evliliğin Bitme Nedenleri

Çok severek evlendiğimiz insanla gün geliyor bir daha bir araya gelmemek üzere yollar ayrılıyor. Peki nedeni ne olabilir? İşte cevabı...

Çok severek evlendiğimiz insanla gün geliyor bir daha bir araya gelmemek üzere yollar ayrılıyor. Kimi zaman inci çekirdeğini doldurmayan mevzular kimi zamansa büyük hayal kırıklıklarıyla noktalanan evliliklerin bitme sebeplerinin altında yatan gerçekler neler?

İletişimsizlik Çiftlerin dinlemeden direk ön yargıyla birbirlerine yaklaşmaları buna sebep olarak gösterilebilir.

İnatlaşmak İlk zamanlar tatlı inatlar iki tarafın hoşuna gitse de bu inatlaşmalar zaman için de çekilmez bir hal alıyor ve artık bir süre sonra birinin ak dediğine diğeri sırf inat uğruna kara diyor.Bu da yorucu ve yıpratıcı bir evlilik hayatına sebep oluyor.

Heyecanın Bitmesi Heyecanın bitip bitmemesi kişilerin kendi elinde.Evet her şey bir zaman sonra monotonlaşıyor fakat siz çok sevdiğiniz bir insanla aynı çatı altında yaşıyorsunuz bu demek oluyor ki sizin böyle bir lüksüüz varken heyecanı kaybetmek yerine yepyeni heyecanları ortaya çıkarabilirsiniz.

Boşanma-Ayrılma Gibi Kelimeleri Dile Dolamak Çiftler sürekli birbirlerini tehdit etmek için böyle olmuyor boşanalım. Ayrılmak istiyorum dedikçe ilişkiler ve evlilikler iyice yıpranıyor.Bu kelimeleri  hayatınızdan çıkarın.

Sorumluluk Almak Çiftlerden biri diğerine sürekli işleri yıkıyorsa o evliliğin çatırdaması için yeterli bir sebep...Hayat müşterek sizin eksik bıraktığınızı eşiniz tamamlamalı ve bu tarz durumlar aranızda sorun yaratmamalı.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html