Evliliğin 10. Yılı Tehlike Sinyalleri Veriyor

1 dakika okuma süresi

Evliliğin 10. Yılı Tehlike Sinyalleri Veriyor

Yıllar ilerledikçe ilginiz azalmasın! Evliliğin 10'uncu yılı tehlike arz ediyor!

Ne kadar severek evlenmiş de olsanız, ne kadar eşiniz ile mutlu bir ömür için sözler de verseniz evliliğinizdeki 10'uncu yıla dikkat edin! "10'uncu yıl oldu, artık ayrılmayız" rahatlığı ile gevşemeyin!l İlgisizlikten mi ya da ilişkideki monotonluktan mı bilmiyoruz; ama mutlu bir evlilik 10'uncu yıldan itibaren tehlike sinyalleri verebiliyor! Çiftlerin şikayetleri 10'uncu yıla yığılmış durumda!

Daha İyi Yaşam, konuya ilişkin yapıla araştırmayı sizler için derledi!

Çanlar 10'uncu Yılda Çalıyor

Psikologların, şimdiye kadar savunulan "Evlilikte en tehlikeli dönemeç veya kırılma anı 7'nci yıldır" tezini yalanlayan araştırmasına göre 10'uncu yılda tehlike çanları çalıyor. ABD'nin Utah Eyaleti'ndeki Brigham Young Üniversitesi'nde Psikologların 1957-1964 yılları arasında doğan 2 bin kadının katılımıyla yaptıkları araştırmada, evlilerin kendilerini en mutsuz hissettikleri yılın 10'uncu yıl olduğu belirlendi. 

Araştırmaya katılan, 35 yıl ve daha uzun süredir evli olan kadınlara evlilikleri ile ilgili deneyimleri, iyi ve kötü dönemleri soruldu. Kadınların üçte ikisi "Evliliğim çok mutlu başladı ve bu mutlulukta istikrarlı bir düşüş yaşandı" dedi. Kadınlar en mutsuz dönemlerini 10'uncu yıl ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. Bu dönemi atlatan 2 bin kadın, o dönemde eşlerle anlaşmazlığın kısa sürdüğünü; 15'inci yıldan sonra ise kocalarıyla daha az kavga ettiklerini ifade etti.

Sorunlar Katlanılmayacak Bir Hal Alıyor

Araştırma ekibinin başındaki Dr. Spencer James, şunları söyledi:

"Sorunlar 10'uncu yılda zirveye çıkıyor. Büyük olasılıkla çözülemeyen sorunlar katlanılamayacak hale geliyor. Bunlara çocukların sorumluluğu ve ev işlerinin ağır gelmesi de dahil. İnsanlar, ilk yıllardaki heyecanın ardından evlenerek hayatın sonuna kadar birine bağlanarak aldıkları sorumluluğun yükünü hissetmeye başlıyorlar."

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Aşk & İlişkiler

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html