Evden Çalışanlar İçin Önemli Tavsiyeler!

2 dakika okuma süresi

Evden Çalışanlar İçin Önemli Tavsiyeler!

Günümüzde evden çalışanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sizde evden çalışmayı düşünüyorsanız bu yazımıza bir göz atın deriz.

Gelişen teknoloji ve iş sisteminin internet ortamında mümkün hale gelmesiyle birlikte Home Office çalışanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Evde çalışmak hayali kulağa hoş geliyor değil mi?

Yapılan bazı araştırmalara göre evde çalışan bir kesimin verimlilik ve moral açısından daha yüksek sonuçlar elde edildiği kanısına varılırken diğer kesim ise bu durumun geçici olduğunu ve uzun süre evden çalışma kişiyi bunalıma ittiği sonucuna vardı.

Ekonomik maliyetin artmasıyla birlikte çalışanlarını evden çalışmaya iten şirketlerin sayısı artacaktır.  İki araştırmayı da değerlendirecek olursak evden çalışma olayı şirketler açısından hep bir alternatif olacaktır. Bu nedenle hazırlıklı olup evden çalışma işini ofisteymiş gibi disiplinli hale getirmek için bu önerileri dikkate almanızda fayda var.

ERKEN KALKMAK ZORUNDA DEĞİLSİN

İşiniz sabah saatlerinde başlıyorsa ve yakın değilse doğal olarak sabahları daha erken saatte kalkmanız gerekiyor ve toplantınız varsa yetişmeniz gerekiyor. Ve bu yorucu temponun sürekli olacağını düşününce enerjiniz düşebiliyor. Ancak evden çalışma olayı olduğunda tüm bu sabah stresine gerek kalmıyor. Kıyafetinizin de iş ortamına uygun olması gerekmiyor.

Bunlar işe adapte olmanızı kolaylaştıran etkenlerden bazılarıdır.  Çalışma saatlerinizi iş yerinize göre ayarlayıp işlerinizi dışardan da yürütmeniz mümkün ancak sisteme oturtmanız gerekiyor. Önce kabullenmelisiniz ki artık çalışma yeriniz ev ya benzer yerler. Bu nedenle öncelikle bunu kafanızda netleştirmeniz gerekir.

EVİ ALTERNATİFE ÇEVİRİN

Alışma sürecinde bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Hep evde olmak bir zaman sonra sıkıcı olabilir ancak bununda üstesinden gelebilirsiniz. Mesela günün belirli saatlerinde dışarı çıkın ve yakınlarınızla buluşun, konuşun.

2013 ‘te bir şirketin yaptığı araştırmaya göre bir 53 dakika çalışan bir bireyin 17 dakika kadar dinlenmeye ihtiyacı vardır. Ofis ortamındayken bu süreyi ancak internette dolanarak geçirebilirsiniz ve bu beyni yine yoracaktır. Ancak evde çalıştığınız zaman bu süreyi dışarıda bir kahve içme, evde yemek yapma ve bulaşık yıkama gibi aktivitelerle değerlendirebilirsiniz.  Zihinsel olarak daha az yorulduğunuz için evde daha verimli olacaksınız.

HAFTA SONLARI DAHA KEYİFLİ OLACAK

Evde çalışma dengesini oturttuğunuz zaman işiniz gelişecek ve zamanı daha iyi kullanacaksınız. Hafta sonları neler yapacağınızın planı hafta içinden belli olacağı için kendiniz için de daha verimli olacaksınız. Evdeyken mola aralarında yaptığınız temizlik vb. ev işleri sayesinde hafta sonuna hiçbir işini kalmayacak. İşte bunları sadece evde çalıştığınız sürece yapabileceğiniz şeyler.

Sizce çalışma için ev mi ofis mi?

Eşimi Nasıl Seçmeliyim?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html