Evdeki Karıncalardan Kurtulma

2 dakika okuma süresi

Evdeki Karıncalardan Kurtulma

Evinizde zaman zaman beliren karıncalar sizi rahatsız etmeye mi başladı? İşte onlara zarar vermeden evden uzaklaştırma yolları..

Evlerine yiyecek taşıma nedeniyle ara sıra evlerinizi ziyaret eden bu ufaklıklar zaman zaman canınızı sıkabilir. Bazen öyle bir iki tane değil sayısızca karınca evinizin bazı bölümlerini sarabilir. Bunlara en etkili çözüm tabi ki ilaçlamadır. Ancak bu tür şeylere karşıysanız doğal yoldan uzaklaştırmak istiyorsanız yazımıza göz atın.

Karıncaları evden uzaklaştırma konusunda bir sürü bilgi vardır ancak bunların çoğu işe yaramaz ne yazık ki! Evinizde uygulayacağınız karıncaları uzaklaştırma eyleminden önce karıncaların neden sizin evinizi tercih ettiğinizi bilmek durumundasınız.

Karıncalar 3 nedenden dolayı sizin evinizi tercih eder. Bunlar; yiyecek, nem ve bitkilerdir. Sizin ki hangisi?

Yiyecek: Karıncalar özellikle şekerli ortamlara çok uğrarlar. Bu nedenle şekerli yiyeceklerinizi iyi muhafaza etmeniz gerekir. Çöpünüzün kapağını açık bırakmamalısınız. Çöpünüzün içindeki yiyecekler karıncalara cazip gelebilir. Bu iki kritere dikkat ederseniz karıncalar evinize gelmeyebilir.

Nem: Yiyeceklerden sonra karıncaların en sevdiği ortam nemli alanlardır. Karıncalar böyle olan yerlere yuva kurmayı severler. Mutfak ve banyonuzda mobilya içlerinde eğer nemli bölgeler varsa karıncaların evinize doluşması için bir neden var demektir.

Bitkiler: Evinizin yakınında olan bitkiler karıncaların evinize girmesinde adeta köprü vazifesi görürler. Eğer evinizde çok karınca varsa öncelikle evinizde ya da evinizin yakınındaki bitkileri uzaklaştırın. Bu saydığımız 3 maddeden de şüpheniz yoksa evinizdeki karıncalar hala eksilmediyse bu doğal yöntemleri deneyin.

Karıncaları evde kaçıran doğal yöntemler:

-Evinizi sirke, nane ve karanfil esanslı sularla silin. Bu yöntem karıncaları evinizden uzaklaştıracaktır.

-Evinizin kenar köşelerine defne yaprakları koyun. O koku karıncaları uzaklaştıracaktır.

-Karınca yuvası eğer evinize yakın yerdeyse yuvanın yanına ekmek mayası koyun. Karıncaların yolunu değiştirmelerinde etkilidir.

-Eğer karıncalar mutfağınıza sardıysa salatalık kabuğu ve kullanılmış naneli çay poşeti koyun bu karıncaları kaçıracaktır.

-Karıncaların istila ettiği odada ışığı birkaç gece açık bırakın. Işıktan rahatsız olup kaçacaklardır.

-Kahve telvesini karıncaların yoğun olduğu bölgeye dökün birkaç gün sonra gittiklerini göreceksiniz.

-Bebek pudrası da kokusu nedeniyle karıncaları kaçıran bir uygulamadır.

Peki sizin bu konuda öneriniz nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html