Evde Spa Nasıl Hazırlanır?

1 dakika okuma süresi

Evde Spa Nasıl Hazırlanır?

Evde spa hazırlamak sanıldığı kadar maliyetli ve zor değildir. Aslında oldukça basit yollarla evdeki banyo spa salonuna dönüştürülebilir.

Spa sudan gelen sağlık anlamına gelen su terapisi ve masaj tekniğidir. Spa vücudu rahatlatarak ve aynı zamanda cildi yenileyerek iyileştirici bir bakım sağlar. Bedeni rahatlatmak için sıcak banyo suyunun içine eklenen İngiliz tuzundan faydalanılır. Spa aynı zamanda ruhu dinlendirmek için de önemlidir. Hafif müzik ve mum ışığında yapılan spa ile ruh da dinlenmiş ve huzur bulmuş olur.

Spa Nasıl Hazırlanmalıdır?

Spa için banyo suyunun sıcaklığı çok önemlidir. Suyun sıcaklığının 24 - 29 derece olarak ayarlanması uygundur. Bu sıcaklıktaki su cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayarak cilde tazelik hissini verir. Banyo suyunun içine banyo tuzu ve lavanta, yasemin kokulu yağlardan da  eklenmesi hoş bir koku vererek yatıştırıcı özelliği sağlar. Ölü cilt hücreleri de lif kabağı ile uzaklaştırılabilir. Spa seanslarında vücuda masaj yapılarak rahatlatılır. Yüz ve boyuna maske uygulanması cildi canlı tutar. Aynı zamanda saçlara maske uygulanarak duş bonesi ile kapatılabilir. Bu saydıklarımızın dışında spa seanslarına daha farklı uygulamalar da eklenerek daha geniş zaman ayrılabilir.

spa

Banyo Nasıl Spa Salonu Olur?

Spa salonuna vakit ayıramayanlar ya da o kadar bütçesi olmayanlar için evde spa yapılması gayet rahatlatıcıdır. Banyonuzda hazırlayacağınız buhar banyosu cildin rahatlatması açısından spanın olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca evde spa ortamı hazırlamak için vazgeçilmezlerden bir tanesi de kokulu mumlardır. Aromalı mumların stres giderme ve rahatlama amacıyla da kullanılmak gibi özelliği de vardır. Diğer bir ayrıntı olan rahatlatıcı müzikler spa ortamın oluşturulması için gereklidir. Sakin bir müzik, kokulu mumlar, mis kokan banyo suyu ile stresten uzak, dinlendirici bir ortam oluşturulmuş olur. Ayrıca renkli, mis gibi kokan çiçeklerle de banyo, küvetin kenarları süslenerek görsel bir rahatlama olabilir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html