Evde Rutubeti Önlemenin Doğal Yolları

2 dakika okuma süresi

Evde Rutubeti Önlemenin Doğal Yolları

Evde duvarlarınızda oluşan kötü görüntüden ve de dolap içlerinde oluşan rutubetten kurtulmak istiyorsanız işte en doğal yollar..

Duvarlardaki siyah görüntüler, dolap içlerindeki ağır kokular.. Ev hanımlarının en sık karşılaştığı tablolardan biri. Özellikle eviniz giriş katı gibi alçak konumdaysa tahmin edebiliyoruz ki rutubet her an evinizde. Hemen öyle karalar bağlamayın! Şimdi sizlere evde rutubetle nasıl başa çıkılacağının en doğal yollarını göstereceğiz.

Evde rutubet oluşmasının nedeni tek olmadığına göre çözüm yolları da tek değil. Evinizin yalıtım sisteminden kaynaklı olarak oluşan rutubetler, mutfakta her yemek yaptıktan sonra oluşan rutubetler gibi birçok oluşma nedeni söylenebilir. Peki ya bunlara karşı neler mi yapacağız? O halde arkanıza yaslanın ve evde rutubeti engellemenin en doğal yollarını okumaya koyulun.

rutubet

Evde Rutubeti Önlemenin Doğal Yolları

Rutubet oluşumun en çok yaşandığı sonbahar ve kış ayları için en etkili çözüm önerilerini sizler için derledik.

Karbonat

Birçok faydalı etkisi olan karbonatın rutubet işine de el attığını görünce şaşırdık mı? Hayır! Evet hanımlar evde rutubet sorununuzu karbonatla çözün. Evinizde rutubet oluşabilecek alanlarına hava geçirgen bir bezin içine karbonat koyarak rutubeti engelleyebilirsiniz.

rutubet

Kedi Kumu

Kedi kumu da karbonat gibi fazla nemi içine hapsetme özelliğine sahip. O halde hemen kedi kumu edinin ve evinizi rutubet riski olan yerlerine bir bezin içine ya da kutunun içine koyarak yerleştirtirin.

rutubet

Kaya Tuzu Lambası

Evde rutubeti önlemenin en doğal yollarından biri de kaya tuzu lambası. Strese, yorgunluğa ve uykusuzluğa iyi gelen kaya tuzu lambasını evde bulundurarak rutubet önleyici olarak da faydalanabilirsiniz.

rutubet

Sirkeli Su

Ev temizliğinin olmazsa olmaz kurtarıcılarından biri olan sirkeli su rutubet olayına da el attı. Duvarlarınızda ya da dolap içlerinizde kötü koku ve görüntüden kurtulmak için lekeli alanları sirkeli suyla silin.

Çay Ağacı Yağı

Ev hanımların yeni yeni duymaya başladığı etkili doğal yollardan biri de çay ağacı yağı. Yapmanız gereken şey bir sprey şişesine su doldurup içine 8-10 damla çay ağacı yağı eklemek. Bu karışımı rutubetli alanlara sıkıp yarım saat bekleyin. Hem lekeler azalacak hem de kokular!

rutubet

Limon Kolonyası

Duvarlarınızda fazla nemden dolayı oluşan rutubetten kurtulmak için limon kolonyasını bir sprey şişesine koyun ve nemli alanlara sıkıp biraz beklettikten sonra tekrar sıkıp silin. Ardından nemli alanı saç kurutma makinesiyle kurutun ki tekrar oluşmasın.

Rutubetten kurtulmak için sizce neler yapılabilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 8
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 2
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html