Evde Basit Güzelleşme Yöntemleri!

2 dakika okuma süresi

Evde Basit Güzelleşme Yöntemleri!

Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle güzelleşmek ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Haydi o zaman okuyalım..

Güzellik her bayanın vazgeçilmez isteğidir. Ancak bu çoğu zaman çok masraflı olur. Çok paralar dökmeden evde basit güzellik yöntemlerini denemeye ne dersiniz? Güzelleşmek adına varınızı yoğunuzu ortaya dökmeye hiç gerek yok!

Evde uygulayacağınız bu pratik yöntemlerle güzellik sırrını yakalayın.

İşte size güzellik merkezlerine gitmeden gitmiş gibi etki oluşturacak evde basit güzellik önerileri:

Evde cilt canlandırma

Yüzünüzün güzel görünmesi için öncelikle saçlarınızı toplayın. Daha sonra dolaptan bir yumurta alın ve beyazını iyice karıştırıp yüzünüze maske niyetine güzelce sürün. 7-8 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Bunu arada yaparsanız yüzünüz canlanacak ve cildiniz güzelleşecek.

Ayrıca bir önerimiz daha var. Eğer yüzünüzün dinlenmiş gözükmesini istiyorsanız yüzünüzü önce sıcak suyla ardından soğuk suyla durulayın. Bu uygulama yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandıracağından yüzünüz dinlenecektir.

Cildinizi canlandırmak için evde kendi toniğinizi kendiniz de yapabilirsiniz. 1 çay bardağı suyun içine iki damla lavanta koyun ve dolapta bir süre bekletin. Ardından pamuk yardımıyla yüzünüze uykulayın.

Evde elleri güzelleştirme

Evde maniküre ne dersiniz? Evde doğal manikür yapmak için ellerinizi 5 dakika boyunca limonlu suda bekletin.  Artık tırnaklarınız yumuşadı.  

Tırnak etlerinizi güzelce temizleyebilirsiniz. Bu işlemi sıcak sabunlu suyla da deneyebilirsiniz. Güzel kesen bir makasla bu işlemi yapın ki tırnaklarınız acımasın.

Evde pratik makyaj

Evde pratik bir makyaj yapmak istiyorsanız gözlerinizin üstüne likit çekin. Likit yerine göz kalemiyle de aynı işlemi yapabilirsiniz. Ardından bolca rimel sürün ve kıyafetinize uygun allık uygulayın.

Evde göz halkalarını giderme

Çoğu kadının kabusudur göz altı halkaları. Bunun önüne geçmek için buzlu suya batırdığınız pamuğu gözlerinizin altına sürün ve yineleyin. Kalıcı değil ama geçici olarak göz halkalarınızdan kurtulacaksınız.

Bunun dışında gözlerinizi hafifletmek için küçük doğranmış 2 çay kaşığı kadar salatalığı 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın ve göz kapaklarınıza iyice sürün. 10 dakika sonra yıkayın. Göreceksiniz ki gözleriniz hafifleyecek.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 9
  emoji
 • 9
  emoji
 • emoji
 • 5
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 4
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html