Ev Yapımı Yer Silme Suyu

1 dakika okuma süresi

Ev Yapımı Yer Silme Suyu

Hem doğal hem etkili hem de mis kokulu bir yer silme suyu hazırlamaya ne dersiniz? Yer silme suyu tarifi Daha İyi Yaşam'da!

Yer silme suyunu hiç kendiniz yapmayı denediniz mi? Evet, yanlış duymadınız! Evimizi silerken kullandığımız yer silme suyunu kendimiz yapıyoruz! Kimyasal ürünlerin yaşamımızdaki yerini en aza indirmek ve hatta kimyasalları tamamen hayatımızdan çıkarmak için her şeyi kendimiz yapmak istiyoruz. Çünkü kaybettiğimiz doğallığın yeniden peşine düştük! Yediğimiz içtiğimizde, giydiğimizde, temizlikte kısacası her şeyde sürekli doğallığı arar olduk! 

Özellikle ev temizliği ürünlerimizin neredeyse tamamı kimyasal... Evi temizlerken sağlığımızdan olmamız an meselesi! Çünkü temizlikte en ağır kimyasallardan kullanıyoruz. Peki, ya kimyasal kullanmadan doğal yöntemlerle evimizi nasıl temizleyebiliriz?

İşte daha sağlıklı bir yaşam için Daha İyi Yaşam sizlere evinizi silerken kullanabileceğiniz doğal yer silme suyunun yapımını paylaşıyor!

Malzemeler

 • Üzüm sirkesi
 • Portakal ya da mandalina kabukları

Yapılışı

Yer silmek için hazırladığınız kovaya suyu doldurunuz. Bir çay bardağına da tamamına yakını dolacak şekilde yakın üzüm sirkesi koyabilirsiniz. Evet, sirkenin kokusu keskin gelebilir ve sizi biraz rahatsız edebilir. Ancak bu kokudan evinizi 5-10 dakika havalandırarak kurtulabilirsiniz. Ama "Bu koku hiç evime yayılmasın" diyorsanız, o zaman başka bir yol sunalım size. 

Boş bir kavanoza üzüm sirkesini doldurunuz. Ardından portakal yada mandalina veya herhangi bir turunçgilin kabuklarını için soyunuz ve iyice doldurunuz. Daha sonra kavanozun kapağını kapatınız. Ve kabukların iyice kokularını vermesi için 7-10 gün kadar bekletebilirsiniz.

Bu süre geçtikten sonra bekledikten sonra karışımı açınız. Karışımı yer silme kovasına dökünüz. İstediğiniz miktarda koyabilirsiniz. Böylece sirkenin temizleme gücünden; turunçgillerin ise güzel kokularından faydalanabilirsiniz : ) 

Ayrıca bu temizleyici doğal karışımı evinizin birçok yerinde kullanabilirsiniz. Fakat mobilyalarınız hassas ise asla kullanmayın!

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Temizlik Püf Noktaları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html