Ev Yapımı Matcha Banyo Bombası

2 dakika okuma süresi

Ev Yapımı Matcha Banyo Bombası

Ev yapımı matcha banyo bombasının nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? O halde hemen yazımıza göz atın!

Banyo topu diğer bir adıyla banyo bombası olarak da adlandırılan ve tüm dünyada yeni bir trend oluşturarak, banyo keyfini daha dinlendirici ve zevkli hale getiren banyo bombası, top şeklinde olup suyla birleştiği zaman, dağılarak rengini suya verir.

Ev Yapımı Matcha Banyo Bombası Nasıl Yapılır?

İçerisinde bulundurduğu zengin mineraller sayesinde kişiye dinginlik veren banyo bombası, kişinin istek ve zevklerine göre farklılık gösterebilir. Banyo bombasının içerisinde kullanılması gereken ana madde tuz ve yağdır bunun haricinde eklenen malzemeler ise kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

banyo

İnce çekilmiş limon tuzu, zeytinyağı, karbonat, su ve soda ev yapımı matcha banyo bombası ana malzemeleri. Bunun yanında istenilen renkte gıda boyası ve yağ eklenir. Tercih edilen yağların başında ise cilde iyi gelen kayısı, badem, lavanta, argan gibi yağlar bulunur.

Banyo bombası için 4 yemek kaşığı soda, 2 yemek kaşığı limon tuzu ve mısır nişastasının geniş bir kasede karıştırılıp ardından üzerine kayısı, lavanta, badem ya da istenilen yağlardan 10 damla damlatılmasıyla başlanır.

banyo

Ardından 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve istenilen renkteki gıda boyası bu karışıma eklenip, karışımın birbirine iyice yapışması sağlanır. Eğer karışım birbirine tam olarak yapışmıyorsa sprey şişesine su doldurup karışıma takviye yapılır.

Ev yapımı matcha banyo bombası karışımı verilmek istenen şekle göre kalıplara konur, ayrıca banyo bombalarını kullanmadan evvel birkaç gün bekleterek sertleşmesini sağlamak daha iyi sonuçlar verir. Banyo bombasının yapılmasında alternatif yöntemler de bulunur.

banyo

Örneğin; mevcut olan tarifte mısır nişastası yerine karbonat da kullanılabilir ya da eşit oranda ikisi de karışıma ilave edilebilir. Eğer limon tuzu çekilmiş olarak bulunamazsa blenderda da çekilebilir ya da daha yararlı ve dinlendirici bir etki isteniyorsa aynı miktarda deniz tuzu da karışıma eklenebilir.

Kabarık bir banyo bombası için karışıma kabartma tozu eklenirken, lavanta gibi kurutulmuş bitkiler eklenerek de daha fazla koku elde edilebilir.

Banyo bombası yapmaya ne dersiniz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html