Etkili Göz Egzersizleri

2 dakika okuma süresi

Etkili Göz Egzersizleri

Sürekli bilgisayar başında çalışan ve televizyon karşısında takılan biriyseniz bu göz egzersizleri tam size göre..

İşiniz gereği sürekli bilgisayar kullanımına maruz kalıyorsanız göz sağlığınız zamanla bozulacaktır. Göz tembelliği beraberinde birçok hastalığı getiriyor. Bunların başında göz tansiyonu ve göz kuruluğu geliyor. Daha İyi Yaşam olarak hazırladığımız bu basit göz egzersizleriyle göz sağlığınızı korumanız kolaylaşacak.

İşte göz sağlığınız için yapmanız gerekenler:

Göz Egzersizleri

Gözleriniz yorulduğunda ve göz yorgunluğunu hissetmeye başladığınızda yapmanız gereken işler varsa, gözleriniz için egzersizleri uygulayın. Düzenli göz egzersizleri, görme düzeyini iyileştirmenize yardımcı olabilir. Lütfen egzersizler arasında yirmi saniye ara vererek talimatları adım adım takip edin.

-Dirseklerinizi masanın üzerine yerleştirin. Sonra ellerinizi gözlerinizin üzerine getirin. Gözlerinizi kapatın ve karanlığa bakın. 1-3 dakika boyunca bu konumda olun ve rahatlayın.

-Oturun ve tam karşıya doğru bakın. Kafanızı hareket ettirmeden sola bakın. Gördüğünüze odaklanın. Şimdi de sağa bakın. Gördüğünüze odaklanın. Gözlerinizi yan yana 5 kere hareket ettirin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

-Düz oturun ve ileriye bakın. Ardından bakıp gördüklerinize odaklanın. Bu hareket gözler için çok etkili. Yukarı ve aşağı 5 kez bakın. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

-Tam karşıya doğru bakın. Sonra da aşağı ve sola bakın. Sonra gözlerinizi köşegen şekilde hareket ettirin ve sağa ve yukarı doğru bakın. Gördüğünüze odaklanın. Bu egzersizi 5 kere tekrarlayın, sonra da öne doğru bakın ve aynı egzersizleri sağa ve aşağı doğru bakarak yapın. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

-Önce oturun ve rahatlayın. Sola bakın ve gözlerinizi yavaşça saat yönünde bir daire şeklinde yuvarlayın. Sonra da yavaşça gözlerinizi saat yönünde hareket ettirin ve aşağıya bakın. Ardından gözlerinizi hareket ettirin ve sağa bakın. Saat yönünde 5 kez, sonra saat yönünün tersine 5 kez yapın. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

Yakındaki bir nesneye odaklayın. Örneğin bir kalem. Gözlerinizden 20-30 cm uzakta olmalıdır. Şimdi de uzak bir şeye bakın. O uzak nesneye odaklanın ve detaylı olarak görmeye çalışın. Ardından yakındaki nesneye tekrar bakın. Bu odaklamayı 5 kez değiştirin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

Düz durun ve oturun. Tam karşıya doğru bakın. Kaşlarınız arasındaki noktaya dikkat edin. Gördüğünüze odaklanın ve birkaç saniye bakın. Sonra da tam karşıya doğru bakın. Sonra tekrar kaşlarınız arasındaki noktaya bakın. Bu odaklamayı 5 kez değiştirin ve işlemi 3 kez tekrarlayın.

-Düz durun ve oturun. Tam karşıya doğru bakın. Burnunun ucundan birkaç saniye boyunca bakın. Sonra tekrar düz ileriye bakın. Bu odaklamayı 5 kez değiştirin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın.

-Gözlerinizi kapatın. Sonra gözlerinizi sıkıca kapatın. 2-3 saniye boyunca sıkılmış tutun. Gözlerinizin etrafındaki kasları rahatlatın. Gözlerinizi sıkıştırın yeniden sıkın. 10 kere tekrar edin.

-Gözlerinizi kapatın. Göz kapaklarınıza hafifçe dokunun ve gözlerinizi dairesel hareketlerle masajlayın. Hafifçe elinizle gözlerinize basın. Önce saat yönünde, ardından saat yönünün tersine 10 dairesel hareket yapın.

Siz bu yöntemleri denediniz mi?

Migren Ameliyatı Nasıl Bulundu ?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html