Etek Seçiminde Vücut Tipinin Önemi

1 dakika okuma süresi

Etek Seçiminde Vücut Tipinin Önemi

Elma tipli vücutlar için etek seçimi nasıl olmalıdır? Kum saati tipli vücutlar için etek seçimi nasıl olmalıdır? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Etek Seçiminde Vücut Tipinin Önemi

Etek giyen bayanların basen problemi olup olmadığını iyi bilmesi, bacaklarının özelliklerini iyi bilmesi kısaca vücudunu iyi tanıması gerekmektedir. Yoksa kadınlığınızı ön plana çıkarmak ister iken yanlış giyim ile birlikte kötü bir görünüme sahip olabilirsiniz. Seçtiğiniz eteğinizi vücudunuza göre belirler iseniz kötü görünüm sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin bacakları ince olan bir bayanın tercih etmesi gereken etek tipi maksi boy olmalıdır. Maksi boy etekleri kot ceket ve kumaş ceketler ile düzenleyen ince bacaklı kadınlar çok güzel bir görünüm elde edeceklerdir.

Armut tipli vücutlar için etek seçimi nasıl olmalıdır?

Kalçalarınıza göre ince bir beliniz olabilir. Kalça ve bel orantınızın farklı olması nedeniyle tercih edeceğiniz etek tipi çan tipli etekler olmalıdır. Aşağıya doğru genişleyen çan tipli etekler ile alt üst uyumunuzun dikkat çekilmesi engellenecektir. Çan tipli etekleri seçmesi gereken kadınların unutmaması gereken ise eteklerin boyunun diz üzerine çıkmamasına dikkat etmek olacaktır.

etek

Elma tipli vücutlar için etek seçimi nasıl olmalıdır?

Geniş üst ve geniş kalçalara sahip olan kadınların da tercih etmesi gereken etek tipi çan tipli eteklerdir. Bu eteklerden belleri lastikli olan üst kısmınızı çok sıkmayan etekleri tercih etmek daha doğru bir davranış olacaktır. Bel kısmında fermuar ayrıntısı olan ve düğmeler kullanılmış etekler hoş durmamak ile birlikte göbek kısmınızı sıkacaktır.

Kum saati tipli vücutlar için etek seçimi nasıl olmalıdır?

Kum saati tipine sahip bir kadının için tercih etmesi gereken en uygun etek tipi kalem eteklerdir. Kalem etekler kadınsı özelliklerinizi ön plana çıkarmak adına güzel bir tercihtir. Kum saati tipli kadınlar bol etekler tercih edecekler ise bellerine aksesuar olarak kemer kullanmaları bellerinin özelliklerini ortaya çıkarmalıdırlar. Etek boyunuzu kısa tutmamalısınız.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html