Eski Sevgiliyle Dost Kalınır Mı?

2 dakika okuma süresi

Eski Sevgiliyle Dost Kalınır Mı?

Eski sevgiliyle arada geçenleri bir kenara bırakıp yeniden dost olmak mümkün mü? Daha İyi Yaşam olarak sizler için bu konuyu ele aldık!

Eski sevgiliyle arada geçenleri bir kenara bırakıp yeniden dost olmak mümkün mü? Sık sık tartışılan bir konudur; eski sevgili ile arkadaş kalınıp kalınamayacağı. Kimine göre katiyen mümkün değildir, yürümeyecek saçma bir fikirdir, kimi ise “neden olmasın” diye düşünür, hatta dost kalmayı gayet güzel becerir.

İşte eski sevgiliyle arkadaş kalabilmenin kuralları: Gerçekten “dost” kalmayı istemek!

Bunun anlamı, taraflardan her ikisinin de artık ilişkinin bittiğini kabullenmesi, öpüşmek, birkaç kadeh şarap içmek için sık sık birbirini aramak gibi romantik davranışlardan kaçınmasıdır. Yani dememiz o ki, arkadaş gibi yaklaşıp bazı şeyleri tekrardan gün yüzüne getirmeye çalışmadığınız sürece veya fazla sıkı olmadığınız sürece 'dost' olmak mümkündür.

shutterstock_214000870

İlişki ne sebeple biterse bitsin birbirini affetmek!

Eski sevgilinizle aranızda öfke ve düşmanlık hissi olursa, arkadaş kalmanız mümkün değildir, gerek de yoktur zaten. Eski aşkınızla dost kalmak istiyorsanız, her şeyden önce kırgınlıkları unutmalı ve birbirinizi affetmelisiniz. Unutmayın ki geçmiş geçmişte kaldı,önemli olan iki tarafta da kırgınlık bırakmamak, geçmişe güzel bir sünger çekmek ve yolunuza bakmak :)

shutterstock_201456830

Gelecekteki ilişkilerde birbirinizi desteklemek

Her ikinizin de ileride yeni ilişkiler yaşaması kaçınılmazdır, önemli olan bu durumda neler hissedeceğiniz. Kıskançlık göstermek durumu karmaşık hale getirir. Arkadaş kalabilmek için her ikiniz de birbiriniz için iyi olanı istemeli ve yeni ilişkilerinize saygı göstermelisiniz. Yani aslında ilk adım iki tarafında hislerinin tamamen bitmiş olması gerekir.

shutterstock_126176087

Biraz zaman tanımak

Çoğu zaman ilişki bittiğinde sevgililik halinden arkadaşlığa geçişte aceleci davranılabilir, oysa bu geçiş dönemini zamana bırakmakta fayda var. Eski sevgilinizi hayatınızdan tamamen çıkarmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak yeni pozisyona zaman tanımazsanız kafalar karışabilir.

shutterstock_201694208  

Bazen “dost” kalmanın imkansız olduğunu kabullenmek

Eğer ilişkiyi bitirme isteği tek taraftan gelmişse ve sancılı bir ayrılık süreci yaşanmışsa, dost kalmak için durumu zorlamamak daha doğru olabilir. Eski sevgilinizin kendi yoluna gitmesine izin vermeli, en azından birbirinizi uzunca bir süre görmemelisiniz.

shutterstock_221591566

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Ayrılık Acısından Kurtulmanıza Ne Kadar Kalmış?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html