Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Nedenler

2 dakika okuma süresi

Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Nedenler

Ayrılığınız haklı sebepler içeriyor. Peki bunlar neler? Eski sevgilinizle tekrar deneyince neler yaşayacaksınız? Daha İyi Yaşam sizler için kaleme aldı!

Ayrıldınız ama aklınızın bir köşesinde hep acabalar var... Ancak biten bir ilişkiye yeniden başlamanın üzerinizde yaratacağı baskıyı da görmezden gelemezsiniz. Peki yeniden başlamak ne kadar doğru? İşte yeniden barıştığınızda karşılaşabileceğiniz durumlar...

Eskiden de yaptığı tuhaflıklar artık sevimli değil, rahatsız edici gelmeye başladı. 

Eskiden, zamanında randevunuza yetişememesi bir bakıma sevimli gelirdi, şimdi ise sinirlerinizin zıplamasına neden oluyor. Spagettisini yerken çıkardığı sesler, çizgi romanlara olan ilgisi eskiden çocukça ve tatlıydı ama şimdi olgun olmadığının bir göstergesi. Veya yaptığı espriler, ortak şakalarınız da artık eskisi kadar komik gelmiyor olabilir.

Eski kavgalar aynı, sizin hala dırdır ettiğinizi düşünüyor.

Sorumsuzca sarhoş olmasına katlanamıyorsunuz. O sizin en ufak şeylere bile büyük reaksiyonlar verdiğinizi düşünürken, siz de onun tartışma esnasında soğuk davranarak kabalık ettiğini düşünüyorsunuz. Yeniden bir araya gelmeyi gözden geçiren çiftler, genellikle sadece iyi zamanlarına odaklanırlar; peki ama ya birbirinizi öldürmek istediğiniz zamanlar? Eğer bir erkekten özellikle de kavgalar esnasında gözlemlediğiniz rahatlığından dolayı ayrıldıysanız konu bitmiştir. Yine aynı olayları başa sarıp eskisi gibi üzülmeye gerek yok değil mi?

Eskiden olduğu gibi artık fiziksel çekim yok! 

Bir yere kadar zaten hepimiz eski sevgililerimizi sevmez miyiz? Ama bu hala başımızı döndürdükleri anlamına gelmez. Arzu ve tutku ilişki sürecinde yoğunluğunu kaybeder. Bir de ilk kez dokunduğunuz bir tenin sebep olduğu heyecanı aklınıza getirin. Hele bir de ayrılıkdan sonra o tene başka el de değmişse iş zaten çoktan bitmiş demektir. Çünkü yeni bir ilişkiye başlarken o sizi çokdan aklından silmiştir.

Eski sevgilinizin haricinde diğer seçenekler de ilginizi çekmişti..

Hala eski sevgilinizle ilgilendiğinize emin misiniz? Ama başkaları ile flört etmediniz mi? Hatta çıktınız ya da çıkmak istemediniz mi? Peki şimdi neden yeniden onu istediğinizi düşünüyorsunuz, çok da fazla seçeneğiniz kalmadığı için mi eski sevgilinize ilginiz arttı? Birisi gider, birisi gelir diyoruz ve eski sevgiliye dönme gibi bir hatayı yapmıyoruz.

   

Eski sevgiliniz en genel meselelerden birisinin bile üstesinden gelemiyor.

İlişkinin hatırı için bireylerin kendilerine dair değiştirmeyi kabul edeceği şeyler olabilir. İki tarafın da hoşnut olacağı fedakarlıklar… Ama bazı şeylerin konuşularak ya da inkar edilerek üstesinden gelinemez. Örneğin siz çocuk istiyorsunuzdur ama o istemiyordur. Entelektüel olarak sizi tatmin edecek birisine ihtiyacınız vardır, o ise bu konuda kendini yeterince yetiştirememiştir vb. Eskiden hangi konular yüzünden tartışıyordunuz?

Birlikte geçirdiğiniz eski zamanın bir kısmı sizi gerçekten mutsuz etmişti.

Eğer “Çok mutluyduk, yani genelde” diye konuşur ya da düşünürken bulursanız kendinizi, yüzde yüz havlu atmalısınız! Eskiden eğer çok mutlu bir ilişkiniz olsaydı ayrılmazdınız. Bazen Allah kurtarır da siz ayrılık zannedersiniz, yapmayın arkadaşlar exden next olmaz diyoruz.. Eğer sizden heleki hiçbir neden yokken ayrılmışsa, ya istediğini alamamıştır, ya da alamayacağını anlamıştır. 

Sizin eski sevgilinizle tekrar birleşme gibi bir düşünceniz var mı?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Aşk&İlişkiler

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html