Erkeklerin Aşık Olma Aşamaları

3 dakika okuma süresi

Erkeklerin Aşık Olma Aşamaları

Erkekler nasıl aşık oluyor merak ediyorum? Diyenler için rehber niteliğinde bir yazı derledik. İşte erkeklerin aşık olma aşamaları..

Aşık olma durumu her iki cinste aynı özellikler gösterse de erkeklerin aşık olma aşamaları kadınlardan biraz farklı. Erkekler doğası gereği kendine özgü yöntemleri var. Erkeklerin öyle her gördüğü kadına aşık olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Daha İyi Yaşam olarak sizler için hazırladığımız yazımızda erkeklerin aşık olana kadar hangi aşamalardan ve evrelerden geçtiğine tanık olacağız. Hazır mısınız ? :)

Bir kadın aşık olduğunda kabul edelim içindekileri tutamayıp kendini hemen ele verir. Aşkını karşı cinse göstermek için yaptıklarına siz bile şaşırabilirsiniz. Kadının aşkı kısacası böyle bir şey işte!

Sizce erkekler aşklarını nasıl belli ediyor dersiniz? Şu kesin bir bilgi ki erkekler aşık olduklarında kadınlar gibi tepkiler göstermiyor.

İşte erkeklerin aşık olmalarına dair tüm analizler..

Değerlendirme aşaması

Erkeklerin aşık olma aşamalarından belki de en önemlisi bu diyebiliriz. Erkekler aşık olmak için ilk görüşe, fiziksel çekiciliğe ve cazibeye çok önem veriyor. Kadınlar aşık olduklarında sadece bunlara bakmayabilir ama erkeklerin aşık olmaları için güzel bir fizik, pürüzsüz bir cilt ve çekici bir gülümseme yetebiliyor. Tabi şunu da belirtelim ki tüm erkekler böyle değil! Dış güzellikten öte iç güzelliğe önem veren erkeklerin de hakkını yememek lazım.

Vurulma Aşaması

Eğer bir erkek karşısındaki kadına aşık olduklarında göz teması kurarak etkilemeye çalışır. Ancak yaptığı bu hamle etkili olmazsa başka yollar denemez geri çekilir. İşte kadınlardan ayıran bir nokta daha! Kadın aşık olduğunu belli etmek için her yolu dener ama erkek kaçan kovalanır hesabı yapar. Erkekler vurulma aşamasında flört bölümüne hızlı bir geçiş yapmak ister. Ancak hoşladığı kişi ona karşı taviz vermiyorsa ertesi gün yeni biri için kolları sıvaması kaçınılmaz.

Çekim aşaması

Bakışlarıyla bir kadını etkilemeyi başaran erkek çekim aşamasına geçer. Bu noktaya gelene kadar çok caba sarf ettiğinden dolayı karşısındaki kadın onu terk etse bile rahatsız olmaz. Eğer tam tersi olup etkilediği kadın duygularına cevap verirse aşk onun için başlar ve bir sonraki aşamaya geçmek için elinden geleni yapar.

Etkileme aşaması

Bu evre erkeklerin gerçek niyetinin belli olduğu aşama diyebiliriz. Çekim aşamasından etkileme aşamasına geçiş yapan erkek karşısındaki kadını etkilemek için yaptıklarına akıl sır erdiremezsiniz. Kısacası her yolu deneyebilir hemen kapılmayın! Sizinle sürekli buluşmalar ayarlar, ortak noktalarınızdan konuşur, pahalı hediyelerle gözünüzü boyar ama bunların hepsi gösteriş olabilir. Gerçek niyetini öğrenmek istiyorsanız bu süreçte temkini elden bırakmayın.

Bağlanma Aşaması

Bu aşamada erkek hayatındaki kadına bağlanma moduna geçeceği için sizin de bu modda olup olmadığınızı her dakika sınayabilir. Her ne kadar karşısındakinden pozitif duygular alsa da gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığınıza emin olamaz. Aklında sürekli soru işaretleriyle gezer. Bu aşama biraz sancılı bir süreç kolay gelsin diyoruz..

Yeniden doğrulama aşaması

Karşınızdaki erkek eğer bu aşamaya geçmişse bu onun için büyük bir şey. Sanırsınız ki dünya onun avucunda dönüyor. Çünkü aşık olduğu kadını ikna etmiş ve bu aşamaya getirmiş kolay değil tabi :)

Bu süreçteki bir erkeğin aklını kurcalayan tek soru “Ciddi bir ilişkiye hazır mıyım?” olur. Ee buraya kadar gelmiş doğru cevabı kendisi bulsun diyelim :)

Aşka hazır olma aşaması

Gördüğünüz gibi erkeklerin aşık olma aşamaları bir hayli meşakkatli. Bir erkeğin aşık olmasını kolaylaştıran yol karşısındaki kişinin kendisinden etkilenip etkilenmediğini bilmek. Bir erkek bu noktaya gelmişse artık "aşka hazır" diyebiliriz!

Artık bir erkeğin aşık olmak için hangi aşamalardan geçtiğini biliyorsunuz... :)

Eşimi Nasıl Seçmeliyim?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html