Erkekler ağlar mı?

1 dakika okuma süresi

Erkekler ağlar mı?

''Erkek adam ağlamaz'' klişesi..

Erkek, insanlığın doğuşundan bu yana gücün temsili olmuştur.Ağlamayacaksın,güçlü duracaksın,dik duracaksın, yıkılmayacaksın caksın, caksın, caksın…

Bırakalım bunları “Erkek adam ağlamaz” sözü bir adet çöp,erkek adamda ağlıyor arkadaşlar hemde en çok onlar ağlıyor.Nasıl mı?

Ağlamak sadece göz pınarlarından damla damla akan gözyaşını ifade etmez o konuya bi açıklık getirelim de.Çoğu erkek ağlamak tabiri altında bir iç çeker,bir sigara yakar yada gözleri dolar ve kendini artık bırakır..

İnsanoğluna gözyaşı döktüren mekan, zaman,bir mimik,bir kelime hatta bir hareket ağlamanın nedenlerini belirliyor.Erkekler genelde gücün simgesi oldukları için dışarıya hep donuk,güçlü hatta mutlu gözükürler,gülerler şarkılar söylerler,arkadaşlarıyla birlikte güldükleri anı her yerden paylaşırlar fakat siz bir de onları ışıklar kapandıktan sonra görün.

İki damla gözyaşı yanaklardan aşağılara doğru akarken insan, en saf ve berrak bir ruh hali içerisindedir, bütün maske ve kayıtlara gönlün baş kaldırdığı bir an yaşanır,zaafına yenik düşersin bu zamanlarda.Kaç kaçabilirsen..

Bir erkek için ağlamak zordur aslında, belki de bu yüzdendir bunu başarabilen bir erkek gördüğümüzde şaşkın bakışlarla ona bakıyor oluşumuz.

Genelde ayrlığın hemen ardından bir kız belirir,ne çabuk? Bence perdenin en komik bölümü.Yapmayın arkadaşlar kızlarımızıda harcamayın bizide ayakta uyutmayın.

Dip Not!: Bir erkek ne kadar hırçınsa okadar acı çekiyordur,ne kadar nefret ediyorsa okadar aşıktır.Suçlar,dinlemez,izin vermez konuşmana,sen pes edersin artık,bu sefer gelir çatar çünkü tükürdüğünü yalayamaz.Yem atar yemeyin,kışkırtır,tahrik eder kaşınır,kaşımayın boşverin.Eğer haklıysanız bırakın o bilmesin öyle sansın,kendi doğrusuna inansın.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html