Epsom Tuzunun Cilt Bakımında Kullanımı

2 dakika okuma süresi

Epsom Tuzunun Cilt Bakımında Kullanımı

Epsom tuzunun cilt bakımı için faydalarını biliyor musunuz? Hem peeling etkili hem de arındırıcı özelliğe sahip..

Epsom Tuzunun Cilt Bakımında Kullanımı

Epsom tuzu birçok farklı alanda sağlığa pozitif etkiler sunmaktadır. Magnezyum sülfattan oluşan mineral bileşenle cilt sağlığına katkı sağlamak fazlasıyla mümkündür. Cilt tarafından tamamen emilen yapısı ile nemlendirici, doğal peeling etkisi sunan ürün gençleştirici özelliği ile biliniyor. Aynı zamanda arındırıcı ve yapılandırıcı özellikleri ile farklı açılardan da cilde bakım uyguluyor.

Peeling Etkisi ve Arındırıcı Özelliği ile Epsom Tuzu

Cilt dış etkilere maruz kalan ve fazlasıyla yıpranan bir bölgedir. Günümüzde doğal bakım gerçekleştirmek neredeyse imkansız görünmektedir. Ancak Epsom tuzu cildi doğal olarak besler, nemlendirir ve peeling özelliği ile derinden arındırarak sıkıştırır. Gençleştirici özellikli ürün sıkılaştırıcı ve genç bir görünüm sunarak gereken bakımı sağlar. Cilde uygulandığında anında emilerek etkisini kısa süre içerisinde gösterir.

cilt

Banyo sırasında suya ilave edildiği takdirde de etkili mineral içeriği sayesinde ciltteki zararlı toksinlerin dışarıya atılmasına yardımcı olur. Haftada en bir kez banyo suyuna ilave edildiğinde rahatlatıcı etkisi gözle görülür biçimde olacaktır. Ölü hücreleri ciltten atan mineralli yapısı yeni bir cilt oluşumuna da destek sunar. Zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılan ürün cilde uygulandığında yumuşak ve arınmış bir görünüm ortaya çıkar. Epsom tuzu yüzün kir ve bakterilerden arınmasına da yardımcı olur ve uygulandığı bölgedeki siyah noktaların ciltten atılmasına destek sunar.

Ciltteki Pullanmalara ve Kuruluklara Son

Sağlıklı ve pürüzsüz cilt oluşumu için tercih edilen doğal içerikli tuz ile ciltteki ölü hücrelerden arınmak mümkündür. Cildin pullanmalara karşı da korunmasını ve yumuşamasını sağlar. Ciltteki kuruluğu alarak sağlıklı bir yapıya dönüşmesine destek olur. Genç bir cilt görünümü sunan ürün ince çizgi ve sert çizgi belirtilerini de yok eder. Zararlı dokuları ciltten atarak gözeneklerin açılmasına ve yağların temizlenmesine imkan sağlar. Kuru ciltlerde besleyici ve yumuşatıcı özelliğe sahip olan Epsom tuzunu nemli cilde sürerek ovalamak sureti ile kullanmak mümkündür.

Epsom tuzunu cilt bakımınız için kullandınız mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html