En Yüksek Maaş Alan Meslekler

2 dakika okuma süresi

En Yüksek Maaş Alan Meslekler

Meslek seçiminde sevilen iş kadar mesleğin kazandırdıklarını da göz ardı etmemek gerekir. Bakalım hangi meslek ne kadar kazandırıyormuş..

Yapılan işi sevmek kadar para kazanmak ta herkesin istediği bir şeydir. Sevilmeden sadece parası için yapılan meslekler sizi bir ömür mutsuz edebilir.

Gönül ister ki hem istediğiniz mesleği yapmak hem de emeğinizin karşılığını almak. Yaşanılan koşullarda bu pek mümkün olmayabilir ama meslek seçeceklere ya da meslek değiştireceklere bilgi niteliğinde en yüksek maaş alan meslekleri sıralıyoruz.

İşte en çok kazandıran meslekler:

1.Yarış mühendisliği

Araba ile sürücü arasında bağı kurma işi yarış mühendislerinin işidir. Bu meslekte yarış mühendisleri yarışçıyı nasıl kazandırması konusunda yönlendiren kişidir. Bu ortak noktada başarılı olmak durumundadır. Bu nedenle işleri gereği yüksek maaş alırlar.

2. Bomba imha dalışçıları

Bu meslek ülkemizde henüz olmayabilir ancak yabancı ülkelerde oldukça yüksek getirisi olan bir meslek gurubu. Bu meslekte görev denizin dibine dalmak ve patlayıcı maddeyi inha etmek.

3.Psikolokluk

Son yılların yeni hastalığı olan psikolojik sorunların çözücü olan psikologlar oldukça iyi maaş almaktadırlar. İşinizde başarılı olup kendi yerinizi açtığınızda saat başı oldukça iyi para kazanabilirsiniz.

4.Aşçılık

Bu meslekte alabileceğinizin sınırı yok. Ancak tek şart işinizde başarılı bir usta olmak.

5.Gemi kaptanlığı

Uzun yol kaptanlarının denizde geçtiği her an para kazanımı demektir. Ne kadar uzun yol o kadar maaş getirisi demektir.

6.Eczacılar

Eczacıların işi sadece ilaç yazıp oturmak değildir. Bilgi birikimleri en az doktorlar kadardır.

7.Diş hekimliği

Dişler vücudumuzda en önemli organdır ve sağlığı açısından her şey yapılır. Bu nedenle diş hekimleri en az doktorlar kadar kazanır.

8. Bilgi Sistemleri Yöneticisi

Günümüzün iletişim çağıyla birlikte hızla artan bilgisayar kullanımı bu mesleğin gerekliliğini ortaya koymuştur. Bir şirketin bilgi işlem bölümünde çalışarak istediğiniz kadar para kazanabilirsiniz.

9.CEO

Birçoğumuzun anlamını bilmediği bu meslek grubu paraya para demiyor açıkçası. CEO’nun açılımı Chief Executive Officers. Yani tüm çalışanların başı. Bu nedenle şirketteki en büyük payı alan kesimdir.

10.Şirket avukatlığı

Normal avukatlıktan ziyade şirket avukatları resmen para kırıyor. İyi bir şirkete bağlı çalışırsanız muhtemelen paraya para demezsiniz.

En çok maaş alan diğer meslekler ise şunlar: Sosyal Mühendis, Pilotluk, Pazarlama, Hava Kontrolörlüğü, Doktorluk, Petrol Mühendisleri, Anestezi Teknisyeni, Noterlik, Tercüman, İnsan Kaynakları Çalışanları.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html