En Uzun Yaşayan İnsanların Yaşam Sırları 

2 dakika okuma süresi

En Uzun Yaşayan İnsanların Yaşam Sırları 

En uzun yaşayan insanların sırlarını biliyor musunuz? İşte Daha İyi Yaşam'dan sizlere uzun yaşamanın sırları..

Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırları için her uzman farklı yorumlar getirmektedir. Kimine göre sağlıklı ve dengeli beslenerek mutlu ve huzurlu bir hayat, kimisi de genetik olduğunu savunmaktadır. Bundan kısa süre önce yapılan araştırmalarda genetik bilimi uzmanları uzun yaşam geni bulunduğu açıklanmıştı. Yaşam uzmanları ise yaşam koşullarının ve günlük alışkanlıkların etkili olduğunu savunmaktadırlar. Bu yorumlardan hangisinin doğru olduğu net olarak bilinmese de sağlıklı ve uzun yaşayan insanların belirli beslenme alışkanlıkları ve hayat şekilleri vardır. Buna göre de sakin ve dengeli bir hayat uzun yaşamı beraberinde getirebilmektedir.

Uzun Yaşamanın Mutluluk, Huzur ve Sakin Olmak

Uzmanlar sağlığa eşlik eden mutluluk ve huzur dolu bir hayatın uzun yaşam sırrı olduğunu savunmaktadır. Gülmek çok basit bir işlem gibi gelse de insan metabolizması için çok faydalıdır. Stres hormon seviyesini azaltıyor ve bağışıklık buna bağlı olarak güçleniyor. Güne gülerek başlamak ve pozitif düşünmek çok önemlidir. İstenmeyen olaylar karşısında sakinliğin korunması ve stres altında kalındığında bunu giderecek yöntemlerin yapılması çok gereklidir. Stres seviyesinin düşük olması vücudu da rahatlatır, kişinin daha huzurlu uyuması, yemesi ve içmesi gibi her şeyi etkiler. Ayrıca uyku çok gereklidir. Günde ortalama sekiz saat yakın uyumak gereklidir. Yetersiz düzeyde uyku da stres hormonlarını devreye sokar. Özelliklede öğlen yarım saatlik uyku çok faydalıdır.

yaşam

Uzun Yaşamanın Sırrı Sağlıklı Beslenmek ve Spor Yapmak

Sağlıklı beslenmenin uzun yaşam sırrında etkisi büyüktür. Her öğün dengeli beslenmek gereklidir. Her besinden yeteri miktarda alınırsa her türlü vitaminden faydalanılmış olur. Sigara ve alkol uzak durulması gereken maddelerdir. Bu ikili akciğer başta gelmek üzere tüm organların sağlığını olumsuz yönde etkiler. Sağlıklı bir yaşam dengeli beslenmenin yanında spor yaparak desteklenmelidir. Düzenli yapılan sporun hem vücuda hem ruha oldukça faydası bulunmaktadır.

Uzun yaşamak için sizin sırrınız nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html