En Gerçekçi Robot Jia Jia!

1 dakika okuma süresi

En Gerçekçi Robot Jia Jia!

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen 2016 Dünya Robot Konferansı’nda insan özelliklerini bire bir algılayan robot Jia Jia tanıtıldı.

Çin Pekin’de 2016 Dünya Robot Konferansı düzenlendi. Düzenlenen konferansta en dikkat çekici robotsa Jia Jia oldu. Bu robotu diğerlerinden ayıran özellik insan hislerini algılayabilmesi. Robot Jia Jia'nın özelliklerini duyanlar reesmen inanamadı. Szi ister miydiniz acaba evinizde bir Jia Jia!

3 YILDA GELİŞTİRİLDİ

Çin’deki Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından tasarlanan robot Jia Jia, bu özellikleri nedeniyle en çok ilgi gören sayborg oldu. Jia Jia 3 yılda geliştirildi.

Konferansın dikkat çeken robotu Jia Jia insan gibi konuşabiliyor , mikro yüz ifadelerini yansıtabiliyor ve dudaklarını hareket ettirebiliyor. Çin insan özelliklerine çok benzeyen robotu üretmeyi başardı. Biraz daha geliştirilirse tam anlamıyla insan gibi olabilir belki de.

YETENEKLERİ İNSAN GİBİ 

Robot Jia Jia’nın öyle bir görüntüsü var ki gerçek insandan ayırt edilemeyecek kadar doğal. Saçları siyah, yanakları pembe ve abartısız bir makyajıyla tıpkı bir insan gibi.

Güzelliğinin yanında birçok özelliği olan robot Jia Jia gelecek dönemlerde çok konuşulacak gibi.

Robot Jia Jia’nın insanı en çok şaşırtan özelliği ise navigasyon ve cloud (bulut) teknolojisi sayesinde daha önce iletişim kurduğu bir insanı sonradan hatırlayabiliyor olması.İlginç değil mi?

İLGİ ODAĞI OLDU

Tanıtım gününde katılımcıların sorduğu soruları cevaplayan gerçekçi robot Jia Jia konferanstakilerin ilgi odağı oldu.

Gördüğünüz gibi bir robot artık neleri yapabiliyor. Daha İyi Yaşam olarak okuyan herkesi şaşırtan bu robot teknolojisi önümüzdeki yıllarda bizi bakalım nasıl şaşırtacak.

Belki 30-40 yıl sonra bu robotlar bizlerden çok etkin olacaklar. Bu durum insanoğlunu ürkütebilir ancak gelişen teknoloji ve robot Jia Jia’ın neler yaptığına tanık olunca korkmamak elde değil. Evinizde robot Jia Jia olsun ister miydiniz?

Android ve İOS Telefon Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html