En Etkili Doğal Bakım

1 dakika okuma süresi

En Etkili Doğal Bakım

Cilde en doğal ve en olumlu etkiyi hangi besin yapıyor biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Cilde en doğal ve en olumlu etkiyi hangi besin yapıyor biliyor musunuz? Binbir derde deva bal kozmetik sektörü için vazgeçilmez bir ürün. Ama sizde evde bu ürünü kendi hazırlayacağınız yöntemlerle kullanabilirsiniz...    

1. Yüzünüze Maske Olarak Uygulayın!

Günümüzde bir çok farklı kozmetik ürünü ile yüz maskeleri yapılmaktadır. Lakin bal kadar gerek doğal gerekse de genel anlamda etkili bir sağlıklı kozmetik ürünü henüz daha üretilmemiştir. Zira antiseptik özelliği ile bir hayli faydalı bir etki sunan bal, sadece 20 dakika aknelerin olduğu bölgeye sürülüp bekletildikten sonra hemen gözle görülür bir etki sunmaktadır. Bu nedenle haftada bir kez bal maskesi ile akne ve sivilcelerin önüne geçilmesi mümkün olmaktadır.

bal

2. Cildinizi Nemlendirin!

Başta dudak olmak üzere cildin bir çok noktasında yaşanılan kuruluk, balın nemlendirici etkisi ile giderilebilir. Bal ile cildin kuru bölgelerine masaj yapmanız ve 30 dakika kadar bekleyerek o bölgeyi yıkamanız ciddi bir nemlendirici etki sunacaktır. Nemlendirici etkisi ve yüz maskesi olarak kullanma imkânı balın en temel etkileri arasında yer alır. Lakin yıpranmış saçların bakımı aşamasında, vücudun genel olarak dinlenmesini sağlamak istediğiniz de ya da yanıklar için bir çözüm yolu aradığınız da dahi gene baldan faydalanmanız mümkün durumdadır. Böylelikle gerek güzellik açısından gerekse de genel sağlık açısından baldan faydalanmak mümkün olmaktadır.  

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Cilt Deliklerine Hangi Maskeler İyi Gelir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html