Eklem Ağrılarına İyi Gelen Besinler

2 dakika okuma süresi

Eklem Ağrılarına İyi Gelen Besinler

Sürekli eklem ağrılarınız mı oluyor? Nasıl rahatsızlık verdiğini tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle eklem ağrılarına iyi gelen yöntemleri sizler için derledik.

Tüm gece uyumamışlık hissi, diz kapaklarında merdiven çıkarken ki his.. İşte tüm bunların nedeni eklem ağrıları. Günlük hayatınızı olumsuz etkileyen eklem ağrılarından nasıl kurtulacağız diyorsanız bu yazımız tam size göre. Sosyalliğinizi etkisi altına almak isteyen eklem ağrılarınıza son vermek ister misiniz?

Çoğumuzun şikayet ettiği eklem ağrılarını bu yöntemlerle azaltıp yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

İşte eklem ağrılarına iyi gelen besinler:

Yeşil çay

Yeşil çay sevenlere güzel haberi biz verelim. İllet bir rahatsızlık olan eklem ağrılarına yeşil çay iyi geliyor. Nasıl mı? Yeşil çay içinde bulundurduğu antioksidan özelliği ile eklem ağrılarının oluşumunu engelliyor.  Hem eklem ağrılarınıza için hem de metabolizma hızınıza iyi gelecek olan yeşil çay günlük tüketim listenize ekleyin.

Zencefil

Miami Üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre günlük 2 kapsül zencefil tüketmek eklem ağrılarına iyi geliyor. Zencefilin faydası bununla da sınırlı değil! Günde 2 kapsül tüketilen zencefil aynı zamanda mide yanması ve dolaşım bozukluğu gibi durumların önüne geçiyor.

E vitamini

Günlük alacağınız 2 kapsül E vitamini ile eklem ağrılarınıza son verebilirsiniz. İlla kapsül olarak tüketmek istemiyorsanız E vitamini içeren besinler tüketebilirsiniz. E vitamini deyip geçmeyin artık!

Ağrılarınızı azaltma özelliği olan besinler

Yaşam kalitesi her şey den önemli. Bunu eklem ağrılarına iyi gelen besinlerle sağlayabilirsiniz. İşte eklem ağrılarınızı azaltacak ve kendinizi iyi hissettirecek besinler..

Limon suyu: Doğal antioksidan kaynağı olan limon suyunu sabahları ılık suyla birlikte tüketmeye çalışın.

Elma sirkesi: Elma sirkesi eklem ağrılarına iyi gelmesinin yanısıra genel sağlığınız için de oldukça faydalı. Ancak organik elma sirkesi olmasına dikkat edin.

Balık yağı: Ağrıları azaltmaya birebir yarayan balık yağını günlük bir çay kaşığı tüketin. Balık yağında kanıtlanmış olarak Omega 3 bulunuyor.

Kuru meyveler:  Bu iki tahıl türünü mümkünse hayatınızdan eksik etmeyin. Hem eklem ağrılarınıza iyi gelecek hem de sağlığınıza fayda sağlayacak.

Taze ürünler: Vücut sağlığınız ve eklem ağrılarınızın oluşmasını engellemek için taze sebze ve meyve tüketin.

Sebzelerin beslenmemizdeki önemi nedir? Hangi sebzeleri daha çok tüketmeliyiz?

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan öğünlerinizi hangi besinlerle ve ne kadar ölçüde tüketmeniz gerektiğini KK TV izleyicileri ile paylaşıyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html