Ek Sık Yapılan Makyaj Hataları

2 dakika okuma süresi

Ek Sık Yapılan Makyaj Hataları

Kabul edelim biz kadınlar makyaj yapmaya bayılıyoruz! :) Ancak ne yaparsak yapalım bu makyaj hatalarını yapmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz..

Ek sık yapılan makyaj hataları öyle hatalar ki bazen facia derecesine çıkabiliyor. Ancak hata yapmamız gayet doğal! Sonuçta doğuştan makyaj uzmanı olarak doğmuyoruz. Bazı ufak tefek hatalar normal ama abartmamak şartıyla :)

En çok sevdiğimiz şeyi yani makyajı doğru şekilde yapmaya ne dersiniz hanımlar! Evet dediğinizi duyar gibiyim. O halde en sık yapılan makyaj hatalarına bir göz atalım ve bu hataları yapmayalım..

İşte farkında olmasak ta kadınlar olarak en sık yaptığımız makyaj hataları

Kontür dağıtma sorunsalı

Profesyonel makyaj uzmanlarını izlerken nasıl da heyecanlanıyorsunuz değil mi? Makyajdan önce ve sonrasını görünce hemen uygulamak istiyorsunuz ama uyguladığınızda sonuç sanırım hüsranla sonuçlanıyor. Burun üstüne ya da elmacık kemiklerinize sürdüğünüz kontürü iyi dağıtamadığınızda yüzünüzün ne halde olacağını tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle elmacık kemiklerinize ve burun üstüne çizgi şeklinde sürdüğünüz kontürü güzelce dağıtın. Bu sorunu ortandan kaldırırsanız en sık yapılan makyaj hatalarını yapmamış olursunuz.

Yüzde ve boyunda renk farkı

Sanırım bu durum en acemice yapılan makyaj hatalarından biri. Kabul edelim ki bu görüntü çok kötü duruyor. O renkler olabildiğince sırıtıyor. Sanırsınız yüze maske takılmış :) Aman diyelim hanımlar buna dikkat edelim. Bunun nedeni ne diye merak edenler için hemen açıklayalım. O dergilerde gördüğünüz pürüzsüz kadınlar gibi olmaya çalışırken ten renginize uygun olmayan fondöten seçiminiz. Amaç cildinizin kusurlarını bir an öce kapatmak değil yüzünüzle bütünleşen renk tonunu bulmak olsun. Doğru renk tonunu bulduğunuzda doğal olarak o pürüzler de kalmayacak.

Kirpikleri birbirine yapıştırmayı başarmak

Güzel bir makyaj yaptığınıza inanıyorsunuz ve son hamleniz göz maskaranız! Sürmeyi denediniz ama keşke sürmeseydim dediğiniz o anları unutmak mümkün değil tabi ki.. Kirpikler Japon yapıştırıcıyla tutturulmuş gibi birbirine yapışır ve düzeltmeye çalıştıkça daha da fena hale gelir. Kalitesiz bir maskarayı hunharca kirpiklerinize sürdüğünüzde makyaj faciasını yaşamış olursunuz. 

Rujun dudaklarda çatlaklı gözükmesi

Mat ruj sevdası sizi de sarmış olabilir ama o reklamlarda gördüğünüz gibi hoş görüntüye kavuşamayabilirsiniz. Çatlamış dudaklarınıza sürdüğünüz o mat rujlar korkunç bir görüntü oluşturabiliyor hanımlar aman dikkat diyelim :) Bu görüntüyü yaşamamak için önce dudaklarınıza peeling yapın sonra mat ruj kullanımına başlayın.

Daha İyi Yaşam olarak en sık yapılan makyaj hatalarını sıraladık. Siz en çok hangi makyaj hatalarını yapıyorsunuz bakalım?

Dudakta Ombre Makyajı Nasıl Yapılır?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html