Gizli Tehlike: Sanal Kumar

2 dakika okuma süresi

Gizli Tehlike: Sanal Kumar

Önce normal bir keyif aracı olarak hayatınıza giriyor ve bırakamıyorsunuz. İşte dünyayı saran gizli tehlike: Sanal kumar..

Siz de kafa dağıtmak için çareyi oyun oynamada bulanlardan mısınız? Peki ya oynağınız oyun sanal kumar mı? Eğer cevabınız evetse çok geç olmadan bırakın!

Yeşilay’ın yaptığı açıklamaya göre sonuçlar oldukça çarpıcı. Dünya üzerinde 8 milyon kişi sanal kumarın bağımlısı olmuş durumda. İnternet üzerinden gayet masum bir şekilde oynuyorsunuz ve bir daha kolay kolay bırakamıyorsunuz. Yeşilay dünyayı saran gizli tehlike için insanları uyarıyor.

Sanal kumar bağımlısı mısınız?

Eğer sizde de bu belirtiler varsa maalesef sanal kumar bağımlısısınız.

İşte sanal kumar belirtileri:

-Ruh hallerindeki değişimler

-Hiçbir şeye konsantre olamamak

-Sürekli depresif durumda olmak

-Kontrolü kaybetmek

Sanal kumar bağımlıları tıpkı madde bağımlıları gibi belirtiler gösterir. Bu gösteriyor ki durum sanılandan da ciddi. Gizli bir bağımlılık şeklinde sizi etkisi altına alıyor ve aile, iş, özel, eğitim hayatta büyük sıkıntılara neden oluyor.

Sanal kumar bağımlıları evde, işte ve her yerde bu oyunları rahatlıkla oynayabildikleri için sanal bağımlılık olmaları daha da kolaylaşıyor.

Sanal kumar oynayanlar hakkında en şaşırtıcı bilgi ise eğitim seviyeleri. Sanal kumar oynayan kişilerin yarısından fazlası eğitimli ve üst düzeydeki kişiler. Bu bağımlılık zamanla aile içi iletişimi bozuyor.

Uzmanlar sanal kumardan kurtulma yollarını şu şekilde belirtiyor:

-Kişinin öncelikle bu durumu kabullenmesi gerekir. Çünkü kabullendiğinizde beyniniz bunun mantığına varacak ve yanlış şeyler yaptığınızı size hissettirecek.

-Sanal kumar bağımlısıysanız aile ve arkadaş çevrenizden mutlaka yardım almalısınız. Bu konuda onların büyük desteği olacak.

-Sanal kumardan kurtulmak istiyorsanız bahis sitelerinizdeki üyeliklerinizi iptal edin.

-Eğer sanal bağımlılığın içindeyseniz ve hızla para kaybediyorsanız paranızı en güvendiğiniz kişilerden birine bırakın. Sanal bağımlılıktan kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri.

-Sanal bağımlılıktan kurtulmak için başka şeylerle meşgul olmaya çalışın. İlk zamanlar kendinizi çok boşlukta hissedebilirsiniz ama bu durumun geçici olduğunu bilmelisiniz.

Sevdikleriniz için sanal kumar adı altında sizi esir alan sanal bağımlılığa yakalanmaktan uzak durun! Sizce sanal kumar bağımlılığı nasıl bırakılır?

Bireysel Emekliliğim Var Nasıl Takip Etmeliyim?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html