Düğün ve Nikah Şarkısı Seçimi Önerileri

2 dakika okuma süresi

Düğün ve Nikah Şarkısı Seçimi Önerileri

Düğün ve nikah tarihiniz yaklaşıyor ve siz hala şarkı seçimi yapamadınız mı? Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu önerileri bir göz atın!

Nikah masasına yürüdüğünüz o ihtişamlı unutulmaz an! Evet demenize sayılı dakikalar kaldığı sırada hangi şarkı ile yürümek istersiniz? Daha İyi Yaşam'ın sizler için seçtiği düğün ve nikah için şarkı seçimi önerileri. 

Düğün veya Nikah Şarkısı Seçerken Dikkat! 

Dönemsel Bir Şarkı Mı? 

O kusursuz saniyelere eşlik edecek en önemli detaylardan biri de şarkıdır. Şarkınızı seçerken kısa dönem içim meşhur olmuş bir şarkıyı seçmemelisiniz. Yalnızca 2-3 ay için ünlü olmuş bir şarkıyı seçmek gelecekte nikah videolarınızı izlerken pişmanlığa sebep olabilir. Bu yüzden şarkı seçimi son derece önemlidir. Bu videoları çocuklarınızın da izleyebileceğini unutmayın. 

Şarkının Anlamı 

Şarkının anlamı güne uygun olmalıdır. Eski sevgiliden bahseden bir şarkı ya da yalnızca sevgililiği anlatan bir şarkı olmamalıdır. Şarkının anlamını yakalamak için şarkıyı birlikte seçmeniz sizin için daha unutulmaz bir anının başlangıcı olacaktır. 

şarkı

Özel Bir Şarkı 

Tanıştığınız an çalan şarkı ya da beraber dinlediğiniz ilk şarkıya da onun size önerdiği ilk şarkı. Hangisi hafızanızdan hiç silinmediyse o şarkıyı nikah şarkınız yapabilirsiniz. Bu özel günün en özel şarkı ile devam edebilmesi için son derece doğru bir seçim yapmalısınız. 

Evrensel Bir Şarkı Seçin 

Jazz ya da klasik müzik. Belki de bir Adele şarkısı klasiği. Ruhunuza en çok hitap eden sözlü ya da sözsüz şarkıyı seçin. Türkçe seçeceğiniz bir şarkıya misafirlerinizin eşlik etmesi daha kolay olacağı için nikah videolarınızın ses kalitesinde bir bozulma meydana gelebilir. 

şarkı

Hafif Tempo 

Nikah masasına yürürken ya da nikahın yapılacağı alana yürürken fonda çalan şarkı hareketli pop müzik olmamalıdır. Sonuçta gece kulübünde değilsiniz. Hafif tempolu ya da slow bir şarkı günün kısa bir özeti haline dönebilir. 

Gitar, Piyano, Keman Sesleri 

Nikahta çalacak şarkılarınızın genel itibari ile piyano, gitar ve keman sesleri ile donatılmış şarkılar olmasına özen gösterin. Farklı bir şarkı arayışına girip kendinizi marş ya da yabancı yerel şarkılar dinlerken bulmayın. Konser açılışında değilsiniz. Size keyif verecek ve ruhunuzu dinlendirecektir. 

şarkı

Mehmet Çoşkundeniz ile Söyleşi

 

Mutluluklar dileriz... 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html