Düğün Öncesi Gelinler İçin Beslenme Önerileri

2 dakika okuma süresi

Düğün Öncesi Gelinler İçin Beslenme Önerileri

Düğün için geri sayım başladıysa eğer düğün öncesi gelinler için beslenme önerilerine göz atmadan hazırlıklara başlamayın deriz!

Düğün tarihinizin belli olmasıyla zayıflama telaşı içine girdiyseniz Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz “düğün öncesi gelinler için beslenme önerileri” yazımız tam size göre!

Düğün başlı başına bir hareketlilik ve bolca stres dönemi. Bu dönemde beslenmenize dikkat etmezseniz ya çok kaçırıp kilo alabilir ya da yemek yemeyi unutup gelinliğinizin için kaybolabilirsiniz. Tabi hiçbir gelin adayı bu iki durumda da olmayı istemez! :)

Gelinliğinizin içinde adeta bir kuğu gibi görünmek varken böyle sorunları yaşamaya bizce de hiç gerek yok. Düğün telaşınız içinde olan gelinler için beslenme önerileri derledik, buyurun bir göz atalım..

Düğün Öncesi Gelinler İçin Beslenme Önerileri

Şok Diyetlerden Kaçının

Gelinliğin içinde incecik görüneyim diye sakın ola şok diyetler içine girmeyin. Bu hayaliniz kötü bir görüntü olarak size geri dönebilir. Sağlıklı beslenme yöntemleriyle sağlıklı diyet uygulayın.

Karbonhidrat Tüketiminizi Dengeleyin

Düğün öncesi gelinlere beslenme önerisi olarak beyaz un, beyaz şeker ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Bu gıdalar açlık hissinizi arttırır ve kan şekerinizi düşürür. Sonuç olarak ise çok yemek yemenize neden olur.

Sağlıklı ve Kaliteli Protein Tüketin

Düğün öncesi sağlıklı beslenmek adına kaliteli protein tüketin. Öğünlerinizde et, balık, tavuk ve yoğurt gibi sağlıklı besinleri eksik etmeyin. Bu besinler uzun süre tok kalmanızı sağlayacak!

Lifli ve Posalı Gıdalara Ağırlık Verin

Düğün sürecinde stresten yediklerinize içtiklerinize dikkat etmediğinizde sindirim sisteminiz yavaşlayabilir. Bu sorunları en aza indirmek için doğal posalı besinler tüketmenizde fayda var.

Bol Su Tüketin

Düğün öncesi sağlıklı beslenme için bol bol su için. İçtiğiniz su cildinize yansıyarak düğünde güzel kareler çekmenizi sağlayabilir.

Tuz Tüketiminizi En Aza İndirin

Düğün öncesinde tuz tüketiminizi en aza indirin. Fazla tuz tüketimi vücudunuzda ödeme neden olabilir. Vücudunuzda ödem ne kadar artarsa kendinizi o kadar halsiz hissedersiniz.

Sağlıklı Atıştırmalıklara Ağırlık Verin

Bu süreçte sağlıklı atıştırmalıklara yönelin. Aksi halde dengesiz bir kilo alımınız olabilir, demedi demeyin. Kuru meyveler, fındık, fıstık tarzı enerjili besinlere yönelik.

“Düğün Öncesi Gelinler İçin Beslenme Önerileri” için sizin tavsiyeleriniz neler?

Hint Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html