Düğün Öncesi Gelin Bakımı

2 dakika okuma süresi

Düğün Öncesi Gelin Bakımı

Gelinler için evlilik öncesindeki tatlı telaşlardan biri de kişisel bakımdır. Yoğun ve yorucu geçen bu evreleri kolaylaştırmak mümkün.

 Düğün öncesi gelin bakımı nasıl olur? En iyi şekilde evlilik için nasıl hazırlanılır bu yazımızda açıklamaya çalışacağız. Pek çok hazırlıkların olduğu o telaşlı günlerde düğün yerinden, ev eşyasına, davetiyelerden çağrılacak misafirlere kadar pek çok şeyle uğraşılırken gelinler, kendi kişisel hazırlıkları için de bir hazırlık telaşına düşebilmektedir.

Düğünün kilit ismi her zaman gelinliğinin şıklığı ve güzelliği ile gözleri kamaştıran gelinde olacaktır. Gözlerin çoğunlukla gelinin üzerinde olması ve kadınların da bunu iyi bilmeleri dolayısıyla,  gelinler o gün yaklaştıkça kendilerine daha çok bakmaya daha güzel görünmeye çabalamaktadırlar. Çoğu bir karmaşaya dönen düğün öncesi gelin bakımı çabalarının düğün yaklaştıkça üzerinize stres yığını olarak dönmemesi için bakımınızı nasıl yapacağınızı belirlemeli ve bir plan dahilinde yapmalısınız. Bu size hem zaman kazandıracak hem rahatlamanızı sağlayacaktır.

Düğün Öncesi Cilt ve Saç Bakımı

Düğünde tüm gelinler, ciltlerinin sağlıkla parlamasını ve güçlü saçlarla göz kamaştırmayı arzular. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cildiniz olmasını istiyorsanız su tüketimini iki katına çıkarmalısınız. Bunun yanı sıra lekesiz ve kırışıksız bir cilt için çeşitli cilt bakım ürünleri kullanılmaktadır. Bunlardan en sık tercih edilenleri ise; peeling, cilt maskeleri, mezolifting, lazerle cilt gençleştirme ve buna benzer uygulamalardır. Bu uygulamaları yalnız yüzünüz için düşünmeyin ve gelinliğinizin modeline göre bu bakımınıza boyun, dekolte ve sırt bölgenizi de eklemeyi unutmayın. Kusursuz bir cilde kavuşmak için cilt bakımınıza düğünden en az iki ay önce başlamanızı öneriyoruz.

Düğün öncesi gelin bakımı denildiğinde akla gelen diğer bir yer de saçlardır. Düğün günü kuaförde çok fazla işlem görecek saçlarınızın güzelliğini ve sağlığını kaybetmemesi için bakımına erkenden başlamakta fayda var. Evlilik öncesi yapılan şok diyetlerin ve yaşanan stresin saçlar üzerindeki olumsuz etkisi malum. Yıpranmaya ve dökülmeye varan bu problemlerle nasıl başa çıkacaksınız peki? Eğer sigara içiyorsanız bu süreçte ondan uzak durun ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

Düğün Öncesi Vücut Bakımı

Giyilen gelinliği kusursuz bir şekilde taşımak istiyorsanız vücudunuza gereken dikkati önceden göstermeye başlamalısınız. Kilo sorununuz varsa yahut daha sıkı bir beden arzuluyorsanız doğru bir diyete ve spora erkenden başlamanız gerekiyor. Her vücudun strese verdiği tepki farklı olduğundan diyet ve sporda bir uzmanla çalışmanız daha yararlı olacaktır. Stresten arınmak ve daha yumuşak bir vücut için masaj yaptırmak da iyi bir seçenektir.

Düğün öncesi gelin bakımı konusunda bir diğer meseleyse istenmeyen tüylerin durumudur. Öncesinde epilasyona başlayamadıysanız yahut epilasyon yaptırmaya sıcak bakmıyorsanız, tüyleri kendiniz halletmek yerine onları profesyonel ellere bırakmak daha akıllıca olacaktır. Ağdayı da kesinlikle son güne bırakmayın ki sonrasında oluşabilecek kızarıklık veya pütürlere müdahale edecek zamanınız kalsın. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Mehmet
Mehmet - 16/10/2018 21:03
Mutlu anlarınızın çekimlerini sanatsal kişilere emanet edin.
www.mehmettanselyildiz.com
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html