Düğün Fotoğrafı ve Video Çekimi Nasıl Olmalıdır?

2 dakika okuma süresi

Düğün Fotoğrafı ve Video Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün fotoğraflarının ve video çekimlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazı sizin için faydalı olabilir!

Günümüzde düğün fotoğrafları genellikle dış mekân olarak çekiliyor. Dış mekânda profesyonel bir fotoğraf çekimi ise ciddi bir deneyim ve tecrübe ister. Çünkü açık alanda çekilen fotoğrafta, stüdyodaki standart değerlerin hiçbiri işe yaramaz.

Düğün Fotoğrafı ve Video Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Günümüz düğün fotoğrafçılarının en önemli yöntemi photoshopla fotoğraflarda oynamak. Düğün fotoğraf ve video çekimi nasıl olmalıdır? Sorusuna cevap vermek gerekirse; dış mekânda gerekli durumlarda fotoğrafçı yüksek wattlı ışıklar kullanarak fotoğraf üzerinde mucizeler yaratabilir diyebiliriz. Ayrıca iyi bir düğün fotoğrafçısı para flaşların açık alanda da kullanılması gerektiğini bilir.

düğün

Neyi nerede kullanacağını iyi bilen bir düğün fotoğrafçısı, ayrıca çekeceği tüm pozları önceden düşünür. Pozlarını çiftin ruhuna, yaşantısına ve isteklerine göre ayarlamayı bilir. Ayrıca çiftin yapısına en uygun mekânı seçer hatta daha önce mekâna gidip analiz eder.

Düğün fotoğrafı ve video çekiminde çekimler doğaçlama gelişse de yine de fotoğrafçının yanında çekeceği pozların listesinin bulunması önemli. Ayrıca balon, şemsiye ya da başka kullanılacak bir obje varsa bunları en doğru şekilde çekim kompozisyonuna yansıtmalı.

düğün

Düğün fotoğrafı ve video çekimi nasıl olmalıdır sorusunun bir diğer cevabı ise ışığın önemi. Çünkü sanatçı, sanatında oluşturmak istediği etkiye göre ışığın adedinde farklılık gösterir. Profesyonel bir düğün fotoğrafçısının iyi bir çekim yapabilmesi ışığı iyi bir şekilde konumlandırması, doğal ortamın ince detaylarını fotoğraflara dahil etmesi önemli.

Sadece güneş karşıya alındığı zaman işe yarayan 1 metrelik elde taşınan reflektör, dış mekânda oldukça kullanışsız olur. Ayrıca profesyonel bir fotoğrafçı, uv ışınlarını dengelemek için farklı farklı fitreler de kullanmalı. Profesyonel şartlarda çekilmeyen düğün fotoğraflarının üzerinde photoshop ile oynamak yeterli olmaz. Aydınlatma ve gölge gibi tüm ince detayların çekim alanında çözülmesi profesyonel bir çekim için önemli.

Sizin düğün fotoğraflarınız ve video çekimleriniz nerede yapıldı?

Alyans seçiminizi hala yapmadıysanız "En Güzel Alyans Modelleri 2018" yazımız tam size göre!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html