Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 dakika okuma süresi

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün davetiyesi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Düğününüze az bir süre kala hazırlıkları tamamlamaya başladınız bile. Sıra düğün davetiyesine geldiyse bu yazıya göz gezdirmeyi ihmal etmeyin!

Düğün Davetiyesi Seçerken Bunlara Dikkat Edin

düğün davetiye

Davetiye Metni

Öncelikle düğün davetiyenizde ne yazacağına karar verin. Hitap ettiğiniz kitle, seçeceğiniz cümleler, yazının fontu, yazının büyüklüğü derken düğün davetiyesi metni uzar da uzar. Yer, zaman, tarih belirtirken yazı küçük mü kaldı yoksa davetiye boş mu kaldı diye düşünüp durursunuz. Bu yüzden düğün davetiyesindeki metni seçerken davetiyenin tasarımı ile aynı anda karar vermeye çalışın. Davetiye metnini elinizden geldiğince kısa tutmaya çalışın ve vermek istediğiniz bir mesaj varsa oldukça belirgin bir yere yazın. Örneğin “Çocuklara iyi uykular” gibi…

düğün davetiye

Davetiye Tasarımı

Düğün davetiyesinin boyutu, rengi, şekli, detayları, kabartmaları, kağıdı gibi bir çok detayı olduğunu biliyor muydunuz? Düğün davetiyesi seçerken evliliği temsil eden beyazı mı yoksa aşkın rengi gül kurusu mu kullanacaksınız? Yoksa hepsinden bağımsız kır düğününüzü temsil eden yeşili mi? Kararınızı verirken renk önceliğiniz olmalı.

düğün davetiye

Düğün davetiyeniz dikdörtgen mi kare mi yoksa kalp mi? Bu ise düğünüz davetiyenize dair kafa karıştıracak ikinci soru olmalı.

düğün davetiye

Düğün Davetiyesi Masrafları

Yukarıdaki tüm sorulara yanıt ararken fiyatı ve bütçenizi unutmamalısınız. Tasarımcı parası, matbaa parası vs. derken düğün davetiyesinin fiyatı uçabilir. Bu sebeple araştırmanızı yaparken en minimum fiyatı veren düğün davetiyecisini tercih etmelisiniz. Düğün masrafları ile birleştiğinde oldukça pahalı bir düğün davetiyesi tasarımı ortaya çıkabilir, dikkatli olun :)

Kargolama

Düğün davetiyesi bastıracağınız yer ile anlaşarak önceden bir tarih belirtmelisiniz ve bunun için güveneceğiniz bir yer ile tüm kargo takiplerini çözmelisiniz. Eğer düğün davetiyenizi kendiniz dağıtmak yerine düğün organizasyon şirketinin dağıtmasını istiyorsanız tüm adresleri kargo şirketine hemen ulaştırmaya başlamalısınız. Ancak unutmayın ki büyükleriniz düğün davetiyenizi sizin elinizden almaktan daha çok hoşnut olacaklardır.

Sizin düğün davetiyeniz nasıldı? Bizimle paylaşın :)

 

Editörün Seçimi: Nikahınıza 6 Ay Kala

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
buket firat
buket firat - 13/12/2017 15:30
Özel davetiye Modelleri için gelin adaylarına bir tavsiye ziyaret edin...
www.zarifisler.com
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html