Dudak Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

1 dakika okuma süresi

Dudak Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Dudak makyajı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Dudak makyajının püf noktalarını bilmek daha çekici ve güzel dudaklara sahip olmanızı sağlayabilir! Nasıl mı? Ten renginize uygun tonlarda bir ruj rengi seçmek, ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak kalemini kullanmanın en etkili yolları ve çok daha fazlasını Daha İyi Yaşam’dan sizler için derlendi :)

İşte dudak makyajı yapmanın püf noktaları!

Dudak makyajı tamamlayıcı niteliktedir. Bu sebepten hem ten renginize hem saç renginize hem de kıyafetlerinize uygun tonlarda seçilmeli.

Dudak makyajı nasıl yapılmalı?

İlk adım, dudak kaleminizin ucunu açmak olsun J Dudak kalemi ile belirginleştirmek istediğiniz alanı dikkatlice çerçeveleyin. Öncesinde bir BB krem ya da fondöteni dudaklarınıza uygulamayı sakın unutmayın. Böylece dudak renginizi silip, dudak kaleminizin daha doğal durmasını sağlayabilirsiniz.

Ruj sürerken özellikle üst dudağı kalınlaştırmak isterken hata yapmamak çok önemli. Doğal bir görünümden uzaklaşarak güzel görünmek yerine yapay bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için rujunuzu bir fırça yardımı ile sürebilirsiniz.

Parlak bir görünümden hoşlananlar için ise ; parlatıcı kullanmak çok hoş olabilir. Parlatıcılar dudakları daha canlı ve dolgun gösterir. Üstelik ruj üzerinize sürülen parlatıcılar da oldukça göz kamaştırıcı oluyor.

Dikkat etmeniz gereken en önemli püf nokta ise dudak kalemi ve süreceğiniz ruj rengi arasında ton farkının olmaması!

Siz de daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isterseniz bu tüyoları bir kenara not edin deriz. Olur mu?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV – Makyaj

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/el-temizleyici-nasil-yapilir-12664.html