Dr.Mehmet Öz açıkladı : Her gün tüketmeniz gereken yağlar

1 dakika okuma süresi

Dr.Mehmet Öz açıkladı : Her gün tüketmeniz gereken yağlar

Beslenme sağlığı denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Dr. Mehmet Öz her gün tüketmeniz gereken yağlar konusunda açıklama yaptı!

Metabolizmamızın dengeli ve sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için beslenme alışkanlığımıza özen göstermemiz şart. Beslenme sağlığı denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Dr. Mehmet Öz her gün tüketmeniz gereken yağlar konusunda açıklama yaptı!

Susam,ceviz,keten tohumu ve ayçekirdeği gibi birçok yağ özü ve faydalarını Daha İyi Yaşam sizler için ele aldı.

Kalp ve damar sağlığımız açısından büyük önem taşıyan yağ tüketimi, Dr. Mehmet Öz'ün tavsiyeleri ile ele alındı!

İşte her gün tüketmeniz gereken yağlar:

Avokado:

Yalnızca faydalı bir yağ değil aynı zamanda vücut için büyük önem taşıyan lif ve folik asit kaynağıdır. Salatanız ya da kahvaltı da omletinize ekleyerek almanız gereken yağ besinini sağlayabilirsiniz.

Zeytin:

Zeytinyağ, günlük yağ ihtiyacımızı karşılayan ve tüketmemiz gereken besinler arasında en başta yer alıyor. Dolayısıyla zeytin de tüketilmesi gereken besinler arasında. Zeytini sadece sabah kahvaltılarda değil salataya ekleyerek de tüketmenizde fayda var.

Keten tohumu:

Özellikle sindirim sistemi açısından büyük önem taşıyan keten tohumunu,ezme şeklinde ekmeğinizin üzerine sürdüğünüz reçel,bal,terayağ gibi besinlerle tüketebilirsiniz. Ayrıca keten yağından sağlamak istediğiniz fayda salata sosu olarak da karşılanabilir.

Çekirdek:

Ayçekirdeği,susam ya da kabak çekirdeği hem lezzetli birer atıştırmalık hemde zengin yağ kaynaklarıdır. Ayrıca protein bakımından da oldukça zengin olmaları yönüyle her gün tüketmeniz gereken yağlar listesinde yer almayı hak ediyorlar!

Her gün tüketmeniz gereken yağlar ve önemlerini artık biliyorsunuz! Geriye sadece bu tavsiyeleri uygulamak kalıyor... Daha sağlıklı bir yaşam için Daha İyi Yaşam'ın önerilerine kulak verin deriz!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html