Dövme Sildirmek Artık Çok Kolay!

3 dakika okuma süresi

Dövme Sildirmek Artık Çok Kolay!

Hayatımızın belli döneminde yaptırdığımız dövmelerden sıkıldınız mı? Dövme sildirmek artık çok kolay!

Hayatımızın belli döneminde o an ki istek ve ruh haliyle yaptırdığımız dövmeler zaman geçtikçe sıkıcı hale gelir ve sildirmeyi düşünürüz.Eskiden sıkıntı olan dövme sildirme şimdilerde çok kolay bir işlem haline geldi.Nasıl mı? İşte cevabı;

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetvalarına konu olan dövmelerden lazerle kurtulmak mümkün. Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, “Dövmeden kurtulmak artık çok da mucize bir olay değil” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dövme ile ilgili verdiği fetvanın ardından Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi, Kaliteli Yaşam Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Lazerle dövme silme işlemini uygulamalı olarak anlatan Yasemin Savaş, “Dünyada gelişen teknolojiye bağlı olarak lazer sistemleri de her gün kendini yenilemekte ve gelişmektedir. Ve biz doktorların kullanımına sunulmaktadır. Bu da tabi ki gelişen bir teknoloji ile hizmet vermek, tedavi yapmak, uygulama yapmak doktorun hem tedavisini daha etkin kılmakta hem de daha konforlu bir hizmet vermesine neden olmaktadır” dedi.

Dövme sildirmeye talep arttı

Dövme silmenin çok talep gören bir uygulama olduğunu ifade eden Savaş, “Kişinin hayatının belli bir döneminde isteyerek ve gayet düşünerek aldığı bir karar dahi olsa daha sonrasında gerek kişisel gerek sosyal nedenlerle artık kurtulmak istediği bir olgu haline gelebilir dövme. Ve artık bu çok da mucize bir olay değil. Dövmeden bugün minimum bir acı ile hatta acısız diyebiliriz, gerektiği zaman lokal anestezi kremleri ile biz uygulama konforu da sağlayabiliyoruz hastalarımıza.

Kurtulmak mümkündür” şeklinde konuştu. Yasemin Savaş, dövme silmede sırasında hijyen koşullarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ancak tabi ki dövme silme uygulamasında temel hedef sadece dövmeyi çıkarmak değil, aynı zamanda kişinin cilt sağlığını korumak ve kişinin oradaki doku bütünlüğüne zarar vermeden, cildine zarar vermeden dövmeden kurtulmasını sağlamaktır. Olması gereken şudur ki, hijyen şartlarına sahip, doktor tarafından uygulamanın yapıldığı, sağlık merkezlerinde ve sağlık kliniklerinde yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

shutterstock_52831885 (1)

Lazerle cilt zarar görmeden silinebilir

Uygulamanın yapılış şeklini de anlatan Savaş, “Bugün dövme silmede kullandığımız Q Switch Nd Yag lazerler vardır. Q Switch Nd Yag lazerler, kısa süreli atımları sayesinde cilt dokusuna hiç hasar vermeden, cilt yüzeyinde hasara neden olmadan, sağlam dokuya bir zarar vermeden, cildin altındaki boya maddelerini ve boya partiküllerini parçalayarak, daha sonrasında da vücudun kendi doğal drenaj sistemi ile atımını sağlamasına neden olmaktadır. Q Switch Nd Yag lazerlerle bunu sağlamak mümkün ama çok dirençli dövmeler, çıkartmakta zorlandığımız dövmeler de olmaktadır.

Ama biz gelişen teknoloji sayesinde yine kliniklerimizde kullandığımız, cilt yenileme amacıyla kullandığımız Fragionel lazerlerden de faydalanmaktayız. Bu sayede de hem seans süresini kısaltmakta hem de dirençli dövmeler de daha etkin sonuç almaktayız” dedi.

10 seansta silinebilir

Dövmelerin özelliklerine göre 10 seansa kadar süren uygulama ile silinebileceğini belirten Yasemin Savaş, bu uygulamalar sırasında dövmenin tamamen sıfırlandığını ve vücudun eski haline geldiğini söyledi. Lazer uygulamasıyla dövme sildiren Fatih Çakmak, “10 yıldır bu dövme ile yaşıyorum. Şuan herhangi bir acı çekmedim. Sıkıldığım için dövmeyi sildiriyorum” ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html