Dondurulmuş Sağlık!

2 dakika okuma süresi

Dondurulmuş Sağlık!

Dondurulmuş ürünler çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Dondurulmuş gıdalar ve hakkında daha fazlası Daha İyi Yaşam'da!

Dondurulmuş ürünler çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Yoğun iş temposu yüzünden ya da başka nedenlerden dolayı mutfakta vakit geçiremeyenlerin en yakın dostudur. Dondurulmuş ürünlerin Türkiye’de en çok tüketildiği yerler İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük kentler.

Artık diyetisyenlerde öneriyor!

Dondurulmuş gıda şirketlerinin tüketiciler için daha sağlıklı, düşük kalorili, besin değeri kaybetmeden seçenekler sunmasıyla artık diyetisyenlerin de hastalarına tavsiye ettiği bir beslenme önerisi haline geldi. Düşük kalorili donmuş atıştırmalıklar, tok hissetmenize yardımcı olacak lif oranı yüksek dondurulmuş besinler güvenli ve kalori kontrollü bir kilo kaybı için rahatlıkla tüketilebileceğini belirten Uzman Diyetisyen İpek Ağaca, dondurulmuş gıda satın almayı tercih etmeyen zamanı olan kişilerin evlerinde de dondurma işlemi uygulayarak sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabileceklerini belirtti. Sanılanın aksine dondurulmuş besinler, besin değeri kaybına uğramazlar.

Donmuş gıdalar yüksek kaliteli tamamen doğal malzemelerle hazırlanmalıdır! 

Tüketicilerin sürdürdüğü telaşlı yaşamlarında, hem acele beslenme isteğine karşılık olarak hem de kişiye özel besin ihtiyaçlarına uygun örneğin organik, gluten içermeyen, yüksek kaliteli tamamen doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan donmuş besinler iç rahatlığı ile tüketilebilinir. Özellikle uzun bir iş gününün ardından, yüksek yağlı ve kalorili fast food yerine hazırlanması hızlı ve kolay bir yiyecek olan dondurulmuş düşük kalorili ürün tüketimi daha sağlıklı bir seçimdir. Dondurarak muhafaza etmek, genel olarak besinlerin doğal lezzet, renk ve besin değerinin en iyi şekilde korunmasını sağlayan bir yöntem olup; bu sayede mevsiminde olmadığı halde her türlü meyve ve sebzeyi mevsimindeki haliyle tüketmek mümkün olur.

Dondurulmuş besinlerin saklama sürelerine dikkat!

Dondurulmuş besinlerin saklama süreleri derin dondurucunun sıcaklık derecesine bağlı olarak değişir.

Örneğin:

-6 C sıcaklığa sahip derin dondurucuda muhafaza edilen bir besini saklama süresi ortalama 1 haftadır.
-12 C sıcaklığa sahip derin dondurucuda muhafaza edilen bir besini saklama süresi ortalama 1 ay kadardır.
-18 C sıcaklığa sahip derin dondurucuda muhafaza edilen bir besini saklama süresi ortalama 3 ay kadardır.

Kaynak: Kalitelihayat.com

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı