Dondurucuda Saklanmaması Gereken Yiyecekler

1 dakika okuma süresi

Dondurucuda Saklanmaması Gereken Yiyecekler

Yiyecekleri doğru koşullarda saklama konusunda tereddütleriniz mi var? O halde dondurucuda saklanmaması gereken yiyeceklere bir göz atın!

Biliyoruz ki anneler hiçbir şey bozulmasın diye ne bulursa buzdolabına koyar. İsraftan kaçınmak ve yiyecekleri doğru koşullarda saklamak sağlık açısından önemli olduğu için doğru bir adım.

Bir de hemen tüketilmeyip uzun süre beklemesi için dondurucuya koyulan yiyecekler var. Tabi her bulduğumuz yiyeceği dondurucuya atmıyoruz değil mi hanımlar :)  Şimdi dondurucuda saklanmaması gereken yiyeceklere birlikte göz gezdirelim.

Dondurucuda Saklanmaması Gereken Yiyecekler

Her bulduğunu buzdolabına ya da dondurucuya atan anneler için küçük hatırlatmalar yapmak istiyoruz.

Konserveler

Siz siz olun konserveleri dondurucuya koymayın hanımlar! İçerisindeki sıvı nedeniyle kapakları genişleyebilir hatta patlayabilir haberiniz olsun. Konservelerin en iyi yaşam alanı kiler olabilir.

Yeşil Sebzeler

Yeşil sebzelerin yeri dondurucu değil! Son yıllarda yeni bir akım gibi gelişen salatalık faciasına uymayın hanımlar. Salatalıkları rendeleyip cacık yapmaya hazır halde dondurucuya koyuyorsanız koymayın hanımlar :) Eridiğinde eski tadını çok ararsınız.

Yumuşak Peynir

Ayy peynirim kaldı dondurucuya atayım bozulmasın modundaysanız sakin olun ve buzdolabında saklayın. Bu yiyecekler yumuşak yapılı olduğundan aşırı soğuğu görünce ayrışabilir bilginize.

Yumurta

Dondurucuda saklanmaması gereken yiyeceklerin başında yumurta olabilir. Yumurtayı dondurduğunuzda kabuğu kırılır ve yumurta olmaktan çıkar hanımlar. Siz en iyisi böyle bir fikre kapılmadan buzdolabının normal raflarında saklayın.

Tavuk

Tavuk buzdolabında bozulur dediğinizi duyar gibiyiz :) Demek istediğimiz tavuğu dondurucudan çıkarıp erittikten sonra tekrar dondurucuya koymayın.

Dondurucuda saklanmaması gereken yiyecekler için bizim önerilerimiz bunlar ya sizin?

Yumurtanın Tazeliğini Nasıl Anlarız?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html