Doğurganlığı Arttıran Yöntemler

2 dakika okuma süresi

Doğurganlığı Arttıran Yöntemler

Bir kadın için en benzersiz deneyimlerden biri bebek sahibi olmaktır. İşte anne olmak isteyenlere özel yöntemler..

Tüm anne adayları için eşsiz bir deneyim olan bebek sahibi olmak bazen kolay olmayabilir. Bebek pek çok yöntemin bir araya gelmesiyle mümkün olabiliyor.

Olması gereken koşullar sağlanmadığında bebek doğurmak mümkün olmayabilir. Daha İyi Yaşam olarak anne olmak isteyen tüm kadınlar için doğurganlığı arttıran yöntemlerini yazdık. Umarız bu yöntemler faydalı olur!

İşte Doğurganlığı Arttıran Yöntemler:

Umutsuzluğa Kapılmayın

Hamile kalmak için bazen yöntemler gerebilir. Çünkü hamile kalmak sıradan bir şey olmadığı gibi mucize olarak tanımlayabiliriz. Bu nedenle hemen hamile kalmayı beklemeyin. Bu yöntemleri deneyin ve şüphelendiğinizde test yaptırın. Ancak negatif çubuğunu gördüğünüzde umutsuzluğa kapılmayın. Araştırmalara göre sağlıklı bir kadının hamile kalması 1 yıl içinde gerçekleşiyor. Yani ilk aydan hamile kalmayı beklemek doğru olmaz.

Cinsel Yaşamınızı Doğal Akışına Bırakın

Çevrenizde çok duymuşsunuzdur “şu tarihler arasında ilişki yaşarsanız bebeğiniz kız/erkek olur, bunu yersen şöyle olur” diye. Ancak kafanızı bu tür hurafe kokan şeylerle yormayın. Cinsel yaşamınızı doğal akışına bırakın ve sabırlı olun. Bunlar tamamen bilimsellikten uzak şeyler. Sadece pozitif olun ve hamile kalmaya odaklanın.Bu yöntem en doğrusu.

Yumurtlama Döneminizi Öğrenin

Hamile kalmak için zamanlama yöntemi çok önemlidir. Hamile kalmamak için uyguladığınız korunma yöntemlerini en az 1 ay önce sonlandırın. Adet takviminizden yumurtlama dönemlerini belirleyin. O tarihlerde ilişki yaşamaya öncelik verin. Yumurtlama takvimi uygulamalarını telefonlarınızdan uygulama olarak rahatlıkla indirebilir ve öğrenebilirsiniz.

HAMİLELİKTE CİNSEL İLİŞKİ TEHLİKELİ Mİ?

Vücut ısınızı Takip Edin

Hamileliğe zemin hazırlayan en önemli yöntemlerden biri de vücut ısısıdır. Eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz bazal termometrelerle vücut ısınızı takip edin. Takip ettiğiniz bu değerleri bir yere not edin. Yumurtlama dönemlerinde vücut ısınız düşecek, adet döneminizin yaklaşımına doğru yükselecektir. Isı yöntemini takip ederek hamile kalabilirsiniz.

İlişki Sırasında Stres Yapmayın

İlişki sırasında yaptığınız stres, planlar ve olumsuz düşünceler hamileliğin oluşmasını engeller ve tüm yöntemleri etkisiz bırakır. Nedeni ise bu kaygıların sperm ve yumurtlama kalitesini düşürmesi. Sağlıklı bir hamilelik gerçekleştirmek için o anda her şeyi akışına bırakın.

Yumurtlama Takviminden Önce İlişkiye Girin

Hamile kalmak için en özel yöntem de bu sanırım. Sperm hücreleri tüplerin içinde 2-3 gün yaşayabilir ancak yumurtalar için bu süre 12-24 saat arasıdır. Bu nedenle yumurtlama döneminden önce ilişki yaşarsanız hamile kalma şansınız artar.

Sigara İçmeyin

Sigara içmek üretme sistemini olumsuz yönde etkiliyor ve dolayısıyla yumurtlama dengesini alt üst ediyor. Sigara aynı zamanda erken menopoz, düşük riski ve bebeklerde ani ölümlere sebebiyet veriyor.

Sizce doğurganlığı arttıran yöntemler nelerdir?

Tüp bebek tedavisinde yaşın önemi nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html