Doğum tarihinize göre siz kimsiniz?

9 dakika okuma süresi

Doğum tarihinize göre siz kimsiniz?

Sadece burç ve yükselen burcunuz değil doğduğunuz tarihin de kişilik gelişiminize büyük etkileri var! Gelin hep birlikte öğrenelim doğum tarihinize göre siz kimsiniz?

Doğduğunuz tarih nasıl bir karaktere sahip olduğunuz hakkında bazı ipuçları veriyor. Dünyaya geldiğiniz o zaman dilimine göre kişiliğinizin belli başlı özellikleri gelişiyor desek? Hep birlikte ayrıntılara geçmek istersiniz değil mi :) Çok bekletmeyelim o halde... Buyurun:

1 - 10 Ocak: Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan, sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan, kimsenin bir şeyinde gözü olmayan bu bireyler kibar ve nazik oluşları ile bilinirler...

11 - 19 Ocak: Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran, eğitim hayatına önem veren, Öğrendiklerini kolay kolay unutmayan, aklını ve yaratıcı bu bireyler iş hayatlarında başarıyı yakalamak da hiç zorlanmazlar...

20 - 29 Ocak: Açık sözlü, yenilikçi, toplum bilinci yüksek, arkadaşlık ilişkileri güçlü olan, gerektiğinde duygularını geri planda tutan, mantıklı hareket edebilen, aynı zamanda çabuk öğrenen bu bireyler kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar...

30 Ocak - 8 Şubat: Hızlı düşünebilen, becerikli, dürüst, arkadaşlıklara önem veren bu bireyler yabancı dil konusunda başarılı olurlar. Dikkat çeken, sıradışı espri kabiliyeti olan, kısa yoldan sonuca ulaşabilen, ikna gücü yüksek kişilerdir.

9 - 18 Şubat: Özgürlüğüne düşkün, yenilikçi, yeni yerler keşfetmeye meraklı, modayı takip eden, rutinlikten hoşlanmayan, arkadaş çevresi geniş, çekiciliği ile karşı cins tarafından beğenilen, her giydiğini yakıştırmasını bilen kişilerdir.

19 - 29 Şubat:  Hayal gücü oldukça yüksek, sevdiklerine karşı duyarlı, çatışmalardan rahatsızlık duyan, duyarlı, Acıma ve şefkat duygusu yüksek, pozitif düşünmeye çalışan, karmaşa içinde yönelimini kaybetmeden ilerleyebilen, aşk ilişkilerinde verici ve cömert, oldukça romantik, hassas kişilerdir.

1 - 10 Mart: Duygularının farkında olan, bağımlılıklarına düşkün, sosyal hayatta çekici kimliğiyle ilgi uyandıran, mütevazi ve çok sevilen, ailesine düşkün, aşkta tutkulu, sezgileri güçlü, olacakları hissedebilen, karşı cins üzerinde duruşu, tavırları, fiziksel özellikleriyle oldukça beğenilen kişilerdir.


 

11 - 20 Mart: Vizyon sahibi, her yerde başarılı olabilen, hayallerini gerçeğe dönüştürebilen, öngörüleri doğru çıkan, başkalarını kolaylıkla etkileyebilen, kararlı, güçlü bir manyetizmaya sahip kişilerdir.

21 - 31 Mart: Fiziksel yönden oldukça güçlü, hedefini bilen ve yılmadan üzerine gidebilen, isteklerine fazlasıyla düşkün, emir almaktan hoşlanmayan, kendi bildiği yolda ilerlemeyi seven, Karşı cinsini kolaylıkla etkileyebilen kişilerdir.

1 - 10 Nisan: Çok canlı, yaratıcı enerjiye sahip, yönetme gücü olan, insanları kolayca etkileyebilen, iyi bir oyuncu (sanat), kendini ifade etmesini bilen, hayatın güzel yanlarının tadını çıkarmasını bilen, isteklerini gerçekleştirme gücüne sahip renkli kişilerdir.

10 - 20 Nisan: Keşfetmekten, yeniliklerde bulunmaktan hoşlanan, para harcama meyli yüksek, hoşsohbet, açık fikirli, iyi niyetli, sağduyulu, cömert ve kendine güvenen, adaletli, yardıma hazır, takdir edilmeyi seven, yabancı dile meyilli, seyahat etmekten hoşlanan kişilerdir.

20 - 30 Nisan: Gösterişli ve kaliteli olan her şeyi seven, maddi ve manevi değerlerini önemseyen, koruyan, sahiplenen, sosyal hayatın içinde yer almaktan zevk alan, arkadaşlarının önemseyen, güzel bir çevrede yaşamak isteyen, ince ve nazik yapısıyla takdir edilen kavga ve çekişmelerden hoşlanmayan kişilerdir.

1 - 10 Mayıs: Zihinsel yetenekleri yüksek, aklını önemseyen, sezgileri kuvvetli, ilgi alanları yoğun, dünyayı gözlemlemekten hoşlanan, konuşma ve yazma yeteneği son derece güçlü, insanları kolayca çözebilen ,organizasyon becerisi muazzam. Başkalarıyla çalışmaya müsait, uyumlu, konuşmasıyla karşısındakini etkileyebilen kişilerdir.

11 - 20 Mayıs: Güvenilir, dürüst yaklaşımlara sahip, gerçekçi düşünebilen, kendine yeterli, başarma tutkusu olan, çalışkan, kabalıktan hoşlanmayan, keskin gözlem gücü olan, arkadaşlığa önem veren, hedefine ulaştığında böbürlenmeyen, iyiliğin, vefanın kıymetini bilen kişilerdir.

21 - 31 Mayıs: Çok yönlü ve becerikli,yargı ve mantık gücüne sahip, yenilikten hoşlanan, yeni insanlar tanımaktan zevk alan, eğri ile doğruyu ayır etmesini bilen,düşmanlarını yenmeye başarabilecek kadar akıllı kişilerdir.

1 - 10 Haziran: Sosyal ilişkilerini önemseyen, akıllı davranabilen, zeki, uzlaşmacı, hayatın güzel yanlarının tadını çıkarabilen,nabza göre şerbet vermeyi bilen, duyarlı ve yapıcı davranabilen, sıradan şeylerden hoşlanmayan, aşka önem veren kişilerdir.

11 - 21 Haziran: Modern düşünebilen, tarafsız ve objektif düşünebilen, arkadaşlık olgusunu önemseyen, pek çok insanla anlaşabilen, fikirleri bir çok insan tarafından beğenilen, haksızlığa boyun eğmeyen kişilerdir.

22 - 30 Haziran: Güvende yaşamak isteyen, empati yönü güçlü, ailesine, sevdiklerine önem veren, ilişkilerde uzlaşmaktan yana olan, duygusal değerlerine önem veren, etkileme gücü yüksek, kendini güvende hissetmediğinde tepkisel davranabilen kişilerdir.

1 - 11 Temmuz: Düşünce gücü yüksek, sezgileri yoğun, yenilikçi düşünebilen, kendini yenileyebilen, yüzeyde olanlarla yetinmeyen, araştırmadan güvenmeyen, güçlü iyileştirme gücü olan, güçlü olmayı, güvende olmayı önemseyen kişilerdir.

12- 22 Temmuz: Artistik kabiliyeti olan, aydınlanmaktan yana, sanata meyilli, idealist, vizyonu yüksek Kendini aşmak isteyen, duyarlı yüreğe sahip, özverili, hayal gücü yüksek, aşkta derin duygulara sahip kişilerdir.

23 Temmuz - 1 Ağustos: Kendinden emin, bağımsız, liderlik gücü yüksek, soylu, gururlu, gösterişli, toplumda hemen farkedilen, sadakat duygusu yüksek, organizasyon yeteneğine sahip, sevdiklerine düşkün, kolayca yükselebilen, içi dışı bir, kalbinin sesine kulak verebilen kişilerdir.

2 - 12 Ağustos: Hoşsohbetli, neşeli, etrafını rahatlatan, vicdanlı, para harcamayı seven, kaliteye önem veren, gururlu, kimseyi kırmaktan hoşlanmayan, yüce gönüllü gezmekten, araştırmaktan hoşlanan, inanç sahibi, maneviyatı güçlü kişilerdir.

13 - 22 Ağustos: Kendini ortaya koyabilen, savaşçı, enerjik, isteklerini elde edebilen, bilinçli, cesur, haksızlıklara boyun eğmeyen, yeni fikirleri önemseyen,girişimci, zeki, nerede ne yapması gerektiğini bilen, açık sözlü, karşısındaki kişiyi çabucak çözebilen, açık sözlü, beklemekten hoşlanmayan, yeni projelere, planlamalara istekli kişilerdir.

23 Ağustos - 1 Eylül: Mantıklı, becerikli, akıllı, başkalarıyla kolaylıkla bağlantı kurabilen, aşkı önemseyen, sorunlardan pek hoşlanmayan, kaliteli ortamlar, elit yerlerden hoşlanan,keskin gözlem gücüne sahip, bir bakışta eksiklerini görebilen, olayların ardındaki gerçekleri önemseyen ve öğrenmek isteyen, çabuk kavrayan, net görmek isteyen, iletişimci kişilerdir.

2 - 12 Eylül: Ciddi bakış açısına sahip, sağlam kararlar vermeye çalışan, beklentileri akla ve mantığa uygun, çalışkan ve planlı. Güven olgusunu önemseyen, yanlış kararlar vermekten hoşlanmayan kişilerdir

13 - 22 Eylül: Yerinde konuşan, güçlü bir kişilik, sevme duygusu gayet yüksek, uyumlu, dengeli, akıllı ve aşkta sıcak yürekli, huzursuzluktan hoşlanmayan, böyle ortamlarda bulunmak istemeyen, aşırı uçlara kaçmayı sevmeyen, öncü, akıllı, tarafsız düşünebilen kişilerdir.

23 Eylül - 2 Ekim: Lüks, güzellik, kaliteden hoşlanan, erkekleri yakışıklı, kadınları çok güzel olan, sosyal yönü güçlü, yeni fikirleri seven, hassas yaradılışta, zevkleri için para harcamaktan çekinmeyen, yeni insanlarla tanışmaktan zevk alan, şanslı kişilerdir.

3 - 13 Ekim: Başkaları tarafından her zaman ilginç, sıra dışı bulunan, çok çekici, özgürlüğüne düşkün, kurallarla çevrelenmekten hoşlanmayan, sosyal ilişkilerini önemseyen, popüler ve girdiği ortamlarda farkedilen, farklı bulunmaktan hoşlanan. Kararlarını kendi vermekten zevk alan kişilerdir.

14 - 23 Ekim: Fiziksel ve zihinsel anlamda hızlı ve aktif hareket edebilen, sözleriyle ilgi uyandırabilen, zekasıyla her türlü sorunun üstesinden gelebilen, aşkta aşırı duygusallık yerine gerektiğinde mantığının sesine kulak verebilen, hislerini kağıda dökebilen, yenilikleri uygulamaktan hoşlanan, cinselliğine önem veren kişilerdir.

24 Ekim - 1 Kasım: Kadınları oldukça çekici, Erkekleri karizmatik. Karşı cins üzerinde gayet etkililer Mistizm, bilinmeyenler konusunda meraklı ve bu yönde yetenekleri olabilen. Dönüşüm, değişim ve her türlü yenilikten hoşlanan. Bunun için gerekirse savaşabilen Sözleri keskin kendine güvenli. Doğruluktan hoşlanan. Disiplinli ve güçlü bir karakter. Gizliliklerine önem veren, başkalarının sırlarını kolayca öğrenebilen Güç ve kontrol kurmaktan hoşlanan, sözlerinin dinlenmesini isteyen.

2 - 11 Kasım: Oldukça duyarlı, Romantik ve tutkulu. İdeallerinden ödün vermeyen Hayal gücü yüksek fakat hayal ettiklerini hayatında uygulayabilen sezgileri yüksek. Aşkla büyümekten, gelişmekten hoşlanan. Aşkı için her türlü mücadeleye giren Başkalarının sorunlarına çare bulabilen, empatisi yüksek, yönlendirme gücü yoğun. Başkalarıyla yarışabilen, yüksek noktalara er veya geç gelebilecek güçlü bir karekter Derinlikten hoşlanan, iş olsun diye dost olmayan, dostuna gerçekten yardım edebilen.

12 - 22 Kasım: Oldukça etkileyici bir kişilik. Haksızlıklar karşısında her türlü mücadeleye girişebilen Dürüst ve doğrucu bir insan. Hakikatlerin ışığı altında ilerlemekten yana olan. Toplumsal vizyonu yüksek, girdiği ortamlarda çekiciliği, duruşuyla kolayca ilgi uyandıran Gayet şanslı. Sezgileri inanılmaz güçlü olacakları hissedebilen. Herhangi bir durum ve olayın ardından kolayca toparlanması bilen. Empati yeteneği güçlü Altıncı duyusu çok yüksek. Önsezileri inanılmaz kuvvetli. Vatanına, ailesine çok düşkün biri.

23 Kasım – 1 Aralık: Ahlaki özellikleri son derece güçlü. İnanışı, özgüven duygusu gelişmiş, dürüst kişilerdir Geniş görüşlü, vicdanlı, değerlerine önem veren, yüksek eğitimden hoşlanan. İyimser, öngörüşleri doğru çıkan. Gezgin bir ruh, yaşamı derinlemesine yaşamaktan hoşlanan Aşkta bağlanma duygusu fazla yüksek olmasa da, sevdiklerine düşkün ve onları koruyan. Başka insanları bilgisiyle, zarafetiyle büyüleyen. Yol gösteren abilik ablalık yapabilen İnsancıl, açık fikirli. Etik değerlere ve kanunlara saygılı. Fazla para harcamayı seven.

2 Aralık – 11 Aralık: Çok cesur. İnanmadığı hiçbir şeyi kabul etmeyen. Savaşma dürtüsü yüksek Haksızlıklara boyun eğmeyen amaca yönelik hareket edebilen. Gayet bağımsız zincirlere tahammül etmeyen. Kimsenin lafıyla hareket etmeyen Sadık ve oldukça fedakar. Söz verdiği zaman mutlaka yerine getiren. Aktif, hızlı ve gözü pek. Cinselliği güçlü, tutkulu, girişimci, istediği kişiye elde edebilen Kimi zaman oldukça sabırsız, aceleci davranabilen. Rekabetçi, oldukça tutkulu.

12 Aralık – 21 Aralık: Kişilik sahibi, bilgisiyle, tecrübeleriyle insanları kolayca etkisi altına alabilen Vizyonu güçlü, sezgi gücü yüksek, anlamaktan, keşfetmekten zevk alabilen. Duygularını kontrol edebilen, sevilmek ve ilgi görmekten fazlasıyla hoşlanan Aşkta kendi isteklerine düşkün. Çekiciliğiyle karşı cins üzerinde fazlasıyla etkili olan. Yanılmaktan hiç hoşlanmayan. Sanata ve yeni gelişmelere açık. Kendini gayet iyi koruyan Yenilgilerden yılmayan, gururlu ve kendini geliştirmesini bilen, hakimiyet kurabilen.


22 Aralık – 31 Aralık: Sorumluluk sahibi, ne istediğini bilen, doğru ve yerinde kararlar alabilen bir kişilik Disiplinli bir çaba ile her türlü güçlüğün üstesinden gelebilen. Sadık ve güvenilir. İç gözlem gücüne sahip, yavaş ve emin adımlarla ilerlemekten yana olan Koşullar ve şartlara göre kendini ayarlayabilen uçarılıktan asla hoşlanmayan. Aşkta güven, saygı ve sevgiye değer veren. Oldukça tutkulu, sevdiğine sahip çıkan Liderlik gücü yüksek, organize, iş hayatında parlayabilen. Bazen karamsar olabilen.

Ya sizin doğum tarihiniz ve karakteriniz arasında nasıl bir uyum var!? Bizimle paylaşın...

Editörün Seçimi:

Kadınlar Kulübü TV - Astroloji

 

 

 

 

 


 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 3
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html