Doğum Sonrası Oluşan Sarkmalar Nasıl Geçer?

2 dakika okuma süresi

Doğum Sonrası Oluşan Sarkmalar Nasıl Geçer?

Hamilelik dönemi sonrası oluşan vücuttaki sarkmalar için ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Hamilelik süresi ve sonrasında, anne adayının vücudunda olumsuz yönde birçok değişim oluyor. Bazıları genetik olsa da bu oluşumları engellemek de mümkün. Peki nasıl? Daha İyi Yaşam sizler için hamilelik dönemindeki sarkmalar için bir yazı derledi!

Birçok anne adayının şikayetçi olduğu doğumdan sonra karın bölgesinde meydana gelen fazla derinin ve yağların sarkmasından birçok anne adayı şikayetçi. 

Peki bu sarkmalar nasıl ortadan kaldırılır?

1- CFK- LADERMOTONİE 

Yetersiz aktivite, dengesiz beslenme, yaş, kalıtımsal, hormonal nedenlerle vücutta oluşan deformasyon ve sarkmalarda etkili. Metotlu vakum ve depresso masaj tekniği kullanılıyor. Refleksoterapi adlı metotla dokulara özel bir vakum şekli, frekanslarla ve başlıklarla uygulanıyor.


2- LPG

Zayıflama cihazının kullanım alanları arasında gevşemiş kalçaların, göbek ve kol bölgesinin sıkılaştırılması da bulunuyor. Cihaz bacak içlerini toparlıyor, sarkma ve gevşemelerde elastikiyet sağlıyor. Yüz ve gıdının toparlanması amacıyla da uygulanıyor.


3- SLIDE-STYLER 

Mide gevşekliği, karın sarkmaları özellikle doğum sonrası eritilemeyen göbek için oldukça etkili. 


4- SPM-VACUPRESS 

Sarkmış uyluk, kalça, karın ve göğüs bölgelerinde, hamilelik sonrası kat kat kalan bölgelerde uygulanıyor.


5- BODYSTAR 

Göğüs, karın, kalçanın gerilmesinde fayda sağlıyor.

6- SONO CARE 

Ultrasonun kozmetikteki kullanım alanı. Ses dalgalarıyla terapi yapılıyor. Cildin derinliğine yapılan mikro-masajla gevşek cildin sebebi olan asit fazlalığı gideriliyor. 


7- PROSLIM-24 

Seanslar sonunda gevşek ve sarkık görünen doku sıkı ve diri bir hal alıyor. Sarkık karın ve düşük kalçalar toparlanıyor.

Doğum sonrası oluşan sarkmaların giderilip giderilmeyeceğini birde Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Bora Cengiz'den dinleyin.

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Hamilelik Sonrası

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html