Doğum sonrası kadınlar değişiyor

1 dakika okuma süresi

Doğum sonrası kadınlar değişiyor

Doğum sonrası kadınlar hem yaşam olarak hem de beden olarak değişiyor. Kadınların bu değişimleri neler diyorsanız birlikte göz atalım!

Doğum hormon bakımından birçok değişimi beraberinde getirdiği için kadın için doğum sonrası bazı şeyle kaçınılmaz oluyor. Hamile kalmak istiyorsunuz ama doğum sonrasındaki kadının değişimlerini merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!

Doğum sonrası kadınlar işte böyle değişiyor

Saçlarda Matlaşma ve Dökülme

Hamilelik sürecinde olabildiğince parlak bir süreç geçiren saçlar doğumdan sonra olabildiğince söner ve matlaşır. Ayrıca anne bebeğini emzirdiği için bazı ek besinler nedeniyle saçlarda dökülmeler de meydana gelebilir.

Cinsel İsteksizlik

Vajinal doğum ya da sezaryen doğum sonrasında lohusa akıntılarının tamamen geçmesi ve sağlıklı cinsel yaşam için belli bir sürenin geçmesi gerekir. Ancak bu süreden sonra bazı kadınlarda gerek bebek bakımındaki stresinden gerekse hormonal değişimler nedeniyle cinsel isteksizlik görülebiliyor.

doğum sonrası

Meme Problemleri

Doğum sonrası en çok etkilenen organlardan biri memeler. Bebek yeterince emzirilmediğinde memelerde süt birikir ve ağrıya neden olur. Bu nedenle bebek emmiyorsa bile memelerdeki süt sağılarak boşaltılmalı.

Ruh Halinde Değişiklikler

Doğum sonrası kadınların yaşadığı değişimlerden biri de ruh halinde yaşanan değişimler.  Doğum sonrası birçok kadında depresyon, uzun süren mutsuzluk, endişe, kaygı ve sinirlilik halleri gözlemleniyor.

Doğum sonrası kadınlarda başka hangi değişimler oluyor?

En Çok Okunan:Doğum Sonrası Saç Dökülmelerine Çözüm

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html