Doğum Kilolarınızdan 5 Adımda Kurtulun

2 dakika okuma süresi

Doğum Kilolarınızdan 5 Adımda Kurtulun

Her kadının şikayetçi olduğu konulardan biri de doğum kiloları. Doğum kilolarınızdan 5 adımda kurtulmaya ne dersiniz?

Evet farkındayız birçok kadının ortak sorunu hamilelik döneminde alınan doğum kiloları. Peki bu doğum kilolarından kurtulmak için ne yapmalısınız biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği 5 püf nokta!

doğum

Doğum Kilolarından Kurtulmak İçin Bunları Yapın!

Hafif Egzersiz:

Hamilelik sürecinde pilates gibi hafif bir egzersiz yaparak zaten kilo alımınızı yavaşlattınız. Şimdi sırada hamilelik sonrası egzersizlerde. Sizden elbette mekik çekmenizi beklemiyoruz ancak kemik ve kaslarınızın güç kazanması için yürüyüş yapmalı ve kaslarınızı hareket ettirmelisiniz. Bebeğiniz uyurken evin içerisinde yürümek doğum kilolarını vermenizde oldukça etkili olacaktır. Aynı zamanda yatakta kol ve bacaklarınız ile çeşitli hareketler yaparakta doğum kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Sezaryen doğum gerçekleştirdiyseniz doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

doğum

Emzirme

Emzirmek uzmanlara göre hem bebeğin büyümesi ve sağlığı için hem de annelerin doğum kilolarından kurtulmalarında oldukça etkili. Emzirmek her zaman için zahmetli bir iştir bu yüzden emzirme işlemini gerçekleştirirken bile hafiflediğinizi hissedeceksiniz. Doğum kilolarından kurtulmak için emzirmek ikinci yöntem!

doğum

Sağlıklı Beslenme

Doğum sonrası süreçte evde yemek yapmanız neredeyse olanaksız. Evde sağlıklı yemekler tüketmek için birilerinden yardım isteyin ve onlara hangi yemekleri yapmaları gerektiğini söyleyin. Jinekoloğunuzun size önerdiği beslenme programına uyarakta kilo verebileceğinizi unutmayın. Aynı zamanda sağlıklı beslenmek doğum sonrası kilolarını vermenizde yararlı olduğu kadar sütü de arttırır.

doğum

Su Tüketimini Aksatmayın!

Hamileyken ya da değilken her gün en az 1,5-2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Her vücudun su ihtiyacı farklı olsa da siz elinizden geldiği kadar su içmeye özen gösterin. Doğum sonrası süreçte unutmamanız gereken bir diğer detay ise ortalama olarak 3 saatte bir tuvalete gitmeniz eğer gidiyorsanız doğru yoldasınız! Bu su miktarı ile devam edin!

doğum

Yemeniz Gerekenler

Her doktorun önerdiği yiyecekler arasında balık, ceviz, incir, süt, salatalık, havuç yoğurt, nohut, mercimek, kırmızı et, kuru kayısı, fındık mutlaka vardır. Ara öğün ya da yemek olarak bu besinleri tüketerek vücudunuzu besleyebilir ve daha sağlıklı olmanızı sağlayabilirsiniz. Doğum sonrasında kilo vermenizi kolaylaştıran bu yiyecekler ile günde 5-6 öğün yapmanız sizi zorlamayacak ve doğum sonrası kiloları vermenize yardımcı olacaktır.

Hamileler Ne Sıklıkta Pilates Yapabilir ve Hangi Seviyede Pilates Egzersizleri Önerilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/-12707.html