Doğru Tırnak Bakımı

2 dakika okuma süresi

Doğru Tırnak Bakımı

Daha sağlıklı ve güçlü tırnaklara kavuşmak için Daha İyi Yaşam’ın hazırladığı bu ipuçlarına bir göz atın.

Güçlü, sağlıklı görünümlü, eşit kesilmiş ve narin şekilde tırnakları çizmeden bakım yapmaktan daha iyi bir şey yoktur sanırım. Çoğumuz için tırnaklarımız hiçbir zaman istediğimiz kadar iyi görünmez. Tırnaklarınızı her zaman iyi durumda tutmak istiyorsanız farkında olmanız gereken birkaç ipucu vardır.

İşte tırnaklarınızın her gün muhteşem olmasına yardımcı olacak ipuçları:

Yanınızdan zımparanızı ayırmayın

İşyerinizde veya spor salonunda tırnaklarınız çok fazla yıpranıyorsa bu yöntem tam size göre. Yanınızdan törpünüzü eksik etmeyin. Daha düzgün bir tırnak yüzeyi elde etmek için tırnağınızın yöntemine göre tek yönde çalışın.

Ellerinizi çok temiz tutun

Her şeyden önce cildinizin kirden tamamen arındırılmış olduğundan emin olmak önemlidir. Daha sonra aseton içermeyen bir çıkarıcı ile son rengindeki tüm izleri kaldırın. Böylece ellerinizdeki deri döküntüleri temizlenecek ve tırnaklarınız güzel görünüm kazanacaktır.

Tırnaklarınıza kuru tutun

Bu yöntem bakterilerin tırnaklarınızın altında büyümesini engeller. Yinelenen veya uzun süre suyla temas eden tırnaklar zamanla bölünüp kırılacaktır. Bu nedenle tırnaklarınızı olabildiğince kuru tutmaya çalışın.

Her zaman nazik ol

Tırnaklarınız oldukça hassastır. Kabaca bakım yaptığınızda tırnaklarınızı enfeksiyona maruz bırakırsınız. Tırnaklarınıza bakım yaparken metal tırnak aletlerini kullanmaktan kaçının. Çünkü tırnak plağının altını çok fazla kazımak tırnağın deriden ayrılmasına ve düzensiz bir beyaz tırnağın oluşumuna neden olur.

Daima bir taban kat uygulayın

Tırnaklarınızı evde boyamak istiyorsanız tek kat taban uygulayın. Böylece tırnaklarınızı hem lekelenmeye karşı korumuş olacaksınız hem de renklerin daha doymuş ve opak görünmesine yardımcı olursunuz. Ekstra parlaklık ve koruma sağlamak için her katman arasında net bir parlaklık katmanı da ekleyebilirsiniz.

Ellerinizi koruyun

Zor kimyasallarla, bahçecilikle veya ellerinizi kirleten herhangi bir şey yaptığınızda lastik, vinil, nitril veya plastik eldiven giyin. Hava soğuk olduğunda bir çift eldiven giyin.. Böylece soğuk hava ve rüzgar kuru, pul pul bir cilt oluşturmaz.

Her zaman nemlendirin

Yüzünüzü nemlendirmeden nasıl rahat edemiyorsanız tırnaklarınızı da nemlendirmeyi unutmayın. Tırnaklarınızı nemli tutmak için badem ve avokado yağlarının bir karışım kullanmayı deneyin.

Uzunluğa göre bakım

Uzun tırnaklar güzeldir ancak çatlaklar veya kırılma yaşıyorsanız tırnaklarınızı kısa tutun. Yuvarlak kenarlı daha kısa bir tırnak stilinin yönetilmesi daha kolaydır.

Roller Uygulaması Nedir? Nerelerde Kullanılır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html